Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Banki i konta bankowe Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
AwM
Fast headcrab

Steam ID: awm591
Xfire: awm505
PostWysłany: Wto Maj 29, 2012 19:39 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nie zauważyłem żadnej zmiany w łatwości w korzystaniu z tego konta. Mam na nim e-kartę (imitacja karty kredytowej do płacenia online) + kartę płatniczą. Jeśli się nie mylę, to opłata za tą pierwszą wyszła mi ostatnio 6zł za rok, druga jest za darmo.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
Magpie
Gonarch

PostWysłany: Wto Maj 29, 2012 19:47 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A jakie są prowizje przy wypłacaniu pieniędzy z bankomatów innych niż BZ WBK, Cash4You, eCard i Euronet?
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
AwM
Fast headcrab

Steam ID: awm591
Xfire: awm505
PostWysłany: Wto Maj 29, 2012 20:31 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nigdy nie wypłacałem z innych bankomatów. Wiem tylko, że była możliwość wykupienia "abonamentu", który pozwalał na bezprowizyjne wypłacanie z wszystkich bankomatów. To chyba kosztowało 5zł na miesiąc.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
Elektryk
Headcrab pod napięciem

Steam ID: elektryk91
Xfire: wywalcie tą rubrykę bo Woozie tak każe!
PostWysłany: Wto Maj 29, 2012 21:10 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

AwM napisał:
Nigdy nie wypłacałem z innych bankomatów. Wiem tylko, że była możliwość wykupienia "abonamentu", który pozwalał na bezprowizyjne wypłacanie z wszystkich bankomatów. To chyba kosztowało 5zł na miesiąc.

Dalej tak jest. I wtedy nie płacisz też 2 złotowej opłaty za konto która jest naliczana za kartę jesli twój obrót nie przekroczy w danym miesiącu 100zł.

Bombel
Stary Headcrab

Steam ID: bombelo

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 22:41 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Generalnie mBank to nadal najlepszy wybór, jeśli chodzi o bezpłatność, jedyne uniedogodnienie, które znika powyżej płatności > 100zł/m-c to 2 zł za kartę. Chociaż w BRE nie tak dawno były poważne przetasowania na górze i nowy zarząd planuja wycisnąć więcej z mBanku, ale to dopiero pieśń przyszłości. Wiadomo, jak biją, to uciekać, nie warto przywiązywać się do jednego banku, co było i jest znakiem rozpoznawczym Polaków.

Gonarch

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 23:30 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Bombel napisał:
jedyne uniedogodnienie, które znika powyżej płatności > 100zł/m-c to 2 zł za kartę

W PKO opłata za kartę wynosi 24 zł na rok bez względu na to, ile korzystasz i co z nią robisz, a co więcej życzą sobie co miesiąc 6.90 zł za prowadzenie rachunku oraz 2 zł za abonament iPKO (dostęp przez internet), dlatego mam zamiar się z nimi pożegnać. Może jakbym zarabiała 20 000 zł na miesiąc to bym miała wywalone na te 9 zł, ale niestety nie zarabiam tyle i jestem przez te opłaty stratna. Także pora się pożegnać z PKO.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

Steam ID: - Sorcerer -

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 01:22 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A jak to wygląda w Inteligo?

Wędruję ku tęczy przez czas i przestrzeń. Uśmiechnięty
JiHAD^
Headcrab wyjadacz

Steam ID: FunkYoSelf

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 08:17 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Bombel napisał:
Generalnie mBank to nadal najlepszy wybór, jeśli chodzi o bezpłatność, jedyne uniedogodnienie, które znika powyżej płatności > 100zł/m-c to 2 zł za kartę. Chociaż w BRE nie tak dawno były poważne przetasowania na górze i nowy zarząd planuja wycisnąć więcej z mBanku, ale to dopiero pieśń przyszłości. Wiadomo, jak biją, to uciekać, nie warto przywiązywać się do jednego banku, co było i jest znakiem rozpoznawczym Polaków.

Widać że nawet nie przeglądałeś ofert innych banków...

Bombel
Stary Headcrab

PostWysłany: Pią Cze 01, 2012 02:16 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

@JiHAD:
mBank:
*wszystko za darmo (zakładajac ze miesiecznie karta >100zł)
*działa jak w zegarku
*jasne, przejrzyste zasady
*SFI za darmo! (brak prowizji przy zakupie jednostek uczestnictwa w fund. inw)
*fajna infolinia
*generalnie zero problemów, przelewy wewnatrz grupy BRE ida doslownie w sekunde

1. Open online - wszystko darmo, + konto oszczędnościowe 4% + karta gratis + telefony co miesiąc czy bym nie chciał przypadkiem skorzystać z ich wspaniałej oferty, w której wpłacałbym co miesiąc przez 10 lat 200zł i 'oszczędzał (czyt. inwestował w fundusze)'. Dodam, że prowizja od kwoty wpłacanej wynosi ok 5,5%, opłata za zarządzanie ok. 1,6% od zgromadzonych środków w skali roku (tylko za to, że tam są) + żaden konsultant nie wspomni wam na pewno o prowizjach pobieranych przez fundusze Oczko

2. Millenium Bank - właściwie wszystko za darmo, nawet zwracaja 3% wartosci transakcji wykonanych kartą w sklepach i stacjach benzynowych (do 50zł - mc), tylko karta płatna lub trzeba wyrobic jakis obrot, nie pamietam dokladnie - generalnie to jest w miare sensowna alternatywa, można zarobić sporo (w skali roku - te 3% potrafi podreperowac domowy budzet), konto na pewno ciekawe, pod warunkiem, że robicie zakupy w miesiącu za pow. 1500zł.

3. BGŻ - konto z podwyżką - dostajecie 1% pensji netto więcej, do 50zł/mc. Też fajna sprawa

Ale uwaga: właściwie zakładając konto gdziekolwiek liczcie się z tym, że nawet jak nie chcecie, wyślą wam kartę, dorzucą ubezpieczenie (oczywiście płatne). Wszystkiego trzeba się upewniać telefoniczne, nawet jeśli zadeklarowaliście we wniosku, że nie chcecie żadnych dodatkowych usług.
Generalnie nie jest sztuką znalezienia konta lepszego od mBanku. Natomiast mBank to świetna alternatywa dla kogoś, komu nie chce się zagłębiać w detale, kto po prostu chce mieć konto. Innym rozwiązaniem jest posiadanie kilku kont w różnych bankach i korzystanie z maksimum programów lojalnościowych, bądź premii (przelewać pensję na konto z podwyzka, potem od razu zlecenem automatycznym na konto w milennium, z którego robi się zakupy, a uzyskane % mogą iść na konto oszczednosciowe w deutsche banku, ale prawda jest taka, że nie każdemu się chce w to bawić.

Wniosek: nie kręci to was/macie gdzieś swoje finanse/nie chce sie wam nimi zarządzać, a stopa procentowa to dla was jedynie fajne haslo do krzyżówki - bierzcie mbank. Chce wam się bawić w różne triki i sztuczki - macie pełne pole do popisu. Powyżej wypisalem kilka ciekawych kont, tyle ze zeby wyjsc na swoje, trzeba sie niestety zaglebic w umowe i czytac uwaznie tabele oplat i prowizji. A ludzie generalnie umów nie czytają. Nawet ci, którzy te konta sprzedają, można się czasami zabawić ich kosztem (:

W ogóle tabele opłat i prowizji to temat na osobny temat, można nieźle się uśmiać, jak np pobierana jest opłata za ustanowienie przelewu stałego, a za jego wykonanie nic, albo gdy pierwszy przelew w miesiącu jest darmowy, a drugi kosztuje dychę Uśmiechnięty

Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Pią Cze 01, 2012 12:03 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Mnie mBank podpadł decydując za mnie, że nie dostanę kart z kodami tylko będę miał potwierdzenia sms'em. Niby to jest praktyczne rozwiązanie tyle, że jak chciałem przeprowadzić 9 operacji pod rząd (każdą potwierdzaną), to coś się u nich zacięło po 5 sms'ie i zostałem w połowie...

Darth ReX
Świeży Headcrab
Ostrzeżenia: 1

Steam ID: radeon26
Xfire: darthrex2
PostWysłany: Pią Cze 01, 2012 13:07 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja mam konto studenckie w PKO BP. Płacę 5zł miesięcznie za kartę i koniec kosztów. Darmowe wszystkie bankomaty w Polszy, jest też dużo oddziałów. Pasuje mi to znacznie bardziej, niż mBank.

Headcrab wyjadacz

Xfire: Wywalcie te rubrykę bo Elektryk słucha się Wooziego!
PostWysłany: Pią Cze 01, 2012 13:26 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja mam takie małe pytanie.
Jak mogę wpłacić pieniądze na PayPal, nie posiadając konta w banku? można zrobić to idąc do jakiegoś banku, i robić zewnętrzny (czyli nie przez konto) przelew na PayPal'a?
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Pią Cze 01, 2012 13:45 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Z tym może być problem. Żeby założyć konto na PP konieczne jest konto w banku, bo podawanie części numeru konta jest jedną z form weryfikacji czy Ty to Ty. Czemu sobie raz dwa nie założysz konta? Na Inteligo np nie są wymagane żadne regularne wpłaty.

Bombel
Stary Headcrab

PostWysłany: Pią Cze 01, 2012 17:17 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sorcerer napisał:
Mnie mBank podpadł decydując za mnie, że nie dostanę kart z kodami tylko będę miał potwierdzenia sms'em. Niby to jest praktyczne rozwiązanie tyle, że jak chciałem przeprowadzić 9 operacji pod rząd (każdą potwierdzaną), to coś się u nich zacięło po 5 sms'ie i zostałem w połowie...

Widzisz, a ja gdzie tylko mogę, zmieniam ze zdrapek na smsy, bo mnie cholera strzela jak musze szukać klucza/noża/czegoś ostrego i zdzierać tą emalię jak jakiś pseudo marzyciel grający nałogowo w totka Język Smsy są mega wygodne, bo komórkę ma się zawsze przy sobie. Są gusta i guściki Uśmiechnięty

@Darth ReX
Prędzej zjem własne wnętrzności niż zapłace bankowi cokolwiek za ich usługi, jeśli nie będę musiał Oczko

Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Pią Cze 01, 2012 17:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

To nie jest kwestia gustu, tylko zasięgu i zatkania się serwisu w mBanku. Poza tym mogli by zapytać co chcę, a nie decydować za mnie. A co do zdzierania, to naprawdę wystarczy paznokieć - na ogół ma się je przy sobie... Oczko

Chopper
Headcrab wyjadacz

Xfire: Wywalcie te rubrykę bo Elektryk słucha się Wooziego!
PostWysłany: Pią Cze 01, 2012 17:59 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sorcerer napisał:
Z tym może być problem. Żeby założyć konto na PP konieczne jest konto w banku, bo podawanie części numeru konta jest jedną z form weryfikacji czy Ty to Ty. Czemu sobie raz dwa nie założysz konta? Na Inteligo np nie są wymagane żadne regularne wpłaty.

Niestety, nie mam skończonych 18 lat. Kiedyś chciałem założyć sobie konto młodzieżowe w MBanku, ale mieli ponoć dla takich kont wprowadzić opłaty miesięczne za trzymanie u nich pieniędzy. Coś się w tych sprawach zmieniło? Czy po prostu była to jakaś fake informacja? D:
I czy w ogóle Mbank jest dobrym bankiem do zakładania takowego konta?
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Pią Cze 01, 2012 18:39 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat: (musisz mieć skończone 13 lat)

Informacja dla osób małoletnich:

Zgodnie z Regulaminem Konta Inteligo (Rozdział 2) warunkiem otwarcia konta przez małoletniego jest pisemne wyrażenie zgody przez jego przedstawiciela ustawowego. Abyś mógł jak najszybciej korzystać ze swojego konta, koniecznie przyślij podpisane przez Twojego przedstawiciela ustawowego Oświadczenie o wyrażeniu zgody na otwarcie i prowadzenie rachunku na adres:

INTELIGO
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna
Pl. Bankowy 2,
00-095 Warszawa

Gecko
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 3

PostWysłany: Pią Cze 01, 2012 18:45 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Najlepiej jest pójść z rodzicem/opiekunem prawnym i wtedy zazwyczaj da się załatwić wszystko w banku.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Pią Cze 01, 2012 18:52 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ale konto Inteligo załatwia się zdalnie. Umowę przywozi kurier na podany adres.

Gecko
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 3

PostWysłany: Pią Cze 01, 2012 18:56 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ok, wiem, ale ja preferuję załatwiać na miejscu... Nie wiem, nigdy jakoś nie lubiłem podpisywać umów przez kuriera.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat