Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Banki i konta bankowe Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Dav
Fast headcrab
Ostrzeżenia: 2

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 00:20 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Tak przeglądałem ofertę banków i jak dla mnie najkorzystniej wygląda Alior Sync. Zakupy przez Internet robię, a z każdego zakupu odzyskuję w Sync 5% wartości. Najważniejsze plusy jakich zdołałem się doczytać:

Alior Sync
1. Rabat 5% na zakupy w Internecie
2. Darmowa naklejka zbliżeniowa
3. Prowadzenie konta za darmo
4. 10 darmowych przelewów natychmiastowych miesięcznie (nie wiem jak to wypada na tle innych banków)
5. Wypłacanie pieniędzy z bankomatów za darmo

Jak to wypada na tle mBanku?
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

Steam ID: - Sorcerer -

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 01:01 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Konto za darmo mają i mBank i Inteligo. Naklejka zbliżeniowa to nie jest fajny pomysł. Pobieranie z bankomatów za darmo pewnie dotyczy niektórych, a zniżka pewnie obowiązuje dopiero powyżej jakiejś sumy miesięcznie. Natomiast błyskawiczne przelewy nigdy nie były mi potrzebne. W praktyce np z Inteligo jak się rano zadysponuje przelew, to po południu jest u kogoś na koncie w innym banku, a jak wieczorem to jest nazajutrz rano.

Wędruję ku tęczy przez czas i przestrzeń. Uśmiechnięty
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
Woozie
Apple Headcrab

Steam ID: kubastr11
Xfire: wywalcie tą rubrykę, i tak do niej wpisują same pierdoły
PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 01:03 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nie porównam ci aktualnie tego wszystkiego z ofertą mBanku, ale jako klient z izzyKontem mogę potwierdzić brak cashbacku, brak rabatów, wszystkie przelewy za darmo (nie wiem co to przelew natychmiastowy i czy muszę za nie płacić, więc nie powiem dokładnie), prowadzenie konta i karta również za darmo. Od niedawna tylko zbliżeniówki dają, co mnie doprowadza do mdłości... najmniej bezpieczna forma transakcji od dawna. Utworzenie klona karty to pięć minut BEZ fizycznego dostępu do oryginału. Chyba przetnę antenę w mojej nowej karcie, którą niedługo dostanę. ;x

Ślepy headcrab

Steam ID: blindvampire

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 01:52 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dobra, mam konta w mBanku (od 6 lat) i Alior Syncu (od początku), więc się wypowiem.

Zalety Aliora:
- 5% rabat za zakupy w internecie (w Polsce dodajmy) i bez PayPalla
- Darmowa wypukła karta płatnicza (przydaje się, gdy na stacji beznsynowej padnie terminal, wtedy mogą "żelazkiem" przejechać oraz podobno za granicą)
- Darmowa naklejka zbliżeniowa (raczej dla gadżeciarzy)
- 10 (nie pamiętam ile, ale skoro tak twierdzisz) darmowych przelewów natychmiastowych (mega przydatna opcja, już mnie nie raz uratowała)
- wszystkie bankomaty za free
- lepiej oprocentowane konta oszczędnościowe i lokaty

Wady Aliora:
- system transakcyjny - moim zdaniem zbyt przebajerowany.
- mało wpłatomatów, u mnie w mieście wpłatomatów mBanku mam 5, Aliora 2

Zalety mBanku:
- (moim zdaniem) bardziej intuicyjny i mniej przebajerowany system transakcyjny, więc lepszy
- karty dwóch różnych wydawców (VISA i Mastercard), które można posiadać jednocześnie
- popularność, konto w mBanku ma więcej osób, a między tymi kontami przelewy idą natychmiastowo
- automatyczny serwis telefoniczny, za pomocą którego można sprawdzić stan konta, wykonać przelew zdefiniowany, szybko zastrzec kartę
- dostęp do funduszy inwestycjnych - zaleta jeśli ma się żyłkę do inwestowania pieniędzy (poza lepszym systemem transakcyjnym tylko to mnie trzyma w mBanku)

Wady mBanku (względem Aliora)
- każdy przelew natychmiastowy 5 zeta (normalne przelewy oczywiście za free)
- brak wszystkich bankomatów za darmo, mimo że Euronetów i BZW jest naprawdę sporo (wypłaty np. z PKO za bodaj 5 zeta)
- 2 pln / miesięcznie za każdą posiadaną kartę, jeśli nie wyda się łącznie wszystkimi 100 pln / miesięcznie (transakcje muszą się zaksięgować)
- gorsze oprocentowanie konta oszczędnościowego i lokat
- brak zwrotu za zakupy w necie.

Osobiście z przyzwyczajenia i by nie płacić tych zakichanych 2 pln korzystam częściej z usług mBanku. Cały czas jednak rozważam przetransferowanie wszystkich środków do Synca i zamknięcie kart w mBanku. Z drugiej strony i tak całego konta zamknąć nie mogę, bo mam konto inwestycyjne w mBanku. Poza tym gdy patrzę na system transakcyjny Aliora to aż mi się odechciewa. Dostanie się do głupiej historii transakcji jest dla mnie udręką. Największymi zaletami Aliora dla mnie są darmowe bankomaty, 10 natychmiastowych przelewów i 5% zwrot. Na korzyść mBanku głównie system transakcyjny, który jest prosty jak budowa cepa (to zaleta) i jego popularność. Jeśli jednak mało placisz kartą, to mBanku konto będzie kosztować 2 pln miesięcznie, a w Syncu będzie za darmo.

Stary Headcrab

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 02:00 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A ja mam w ING - w sumie większego wyboru w moim mieście nie miałem.
Wkurza mnie jednak wysoki koszt za prowadzenie karty który wynosi 7zł/m - w porównaniu do mBanku to dużo. Tak poza tym to trudno tutaj stwierdzić jakieś inne wady. Wypłaty ze wszystkich bankomatów za free, przelewy internetowe za free, powiadamianie mnie o przelewach na moje konto oraz potwierdzeniach moich przeleów w formie SMS na mój telefon, karta zbliżeniowa i wiele więcej. Dla mnie jest ok.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
ClassicGOD
Gonarch

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 02:17 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja sie nasluchalem wiele zlych i mieszanych opinii o Alior Sync od znajomych a ich tendencja do zmieniania warunkow na mniej korzystne jest widoczna juz na poczatku (wprowadzaja kolejne ograniczenia do owego slynnego 5% rabatu). Widac ze te konto to marketingowa inwestycja ze strony Aliora i jak tylko predkosc zakladnaia nowych kont spadnie (rynek sie nasyci) to mozna sie spodziewac ze warunki ich prowadzenia zaczna sie pogarszac.

Ślepy headcrab

Steam ID: blindvampire

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 02:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

ClassicGOD napisał:
Ja sie nasluchalem wiele zlych i mieszanych opinii o Alior Sync od znajomych a ich tendencja do zmieniania warunkow na mniej korzystne jest widoczna juz na poczatku (wprowadzaja kolejne ograniczenia do owego slynnego 5% rabatu). Widac ze te konto to marketingowa inwestycja ze strony Aliora i jak tylko predkosc zakladnaia nowych kont spadnie (rynek sie nasyci) to mozna sie spodziewac ze warunki ich prowadzenia zaczna sie pogarszac.

Z jednej strony warunki się pogarszają, z drugiej po poprawiają. Na samym początku nie można było w żaden sposób za darmo wpłacić gotówki do Synca, bo wpłatomaty były płatne (3% bodaj). Po fali krytki Sync dość szybko, w ciągu pierwszych dwóch tygodni wycofał się z tej opłaty i od tamtej pory wpłatomaty są darmowe. Uśmiechnięty

Poza tym Sync wprowadza te obostrzenia do 5% z prostego powodu - wiele osób po prostu wyłudza z Synca pokaźne pieniądze wystawiając lewe aukcje na Allegro. Ten zwrot Syncowy pozwala wyciągnąć w taki sposób 1250 PLN miesięcznie. Nie wiem ile zostaje po odjęciu Allegrowej prowizji, ale na pewno sporo. Jeśli tylko 1000 klientów każdego miesiąca wyłudzi 500 PLN, to już się robi pokaźna kwota w skali roku.

Fast headcrab

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 04:07 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Tak czy siak Alior wydaje się wciąż ofertą najbardziej atrakcyjną.

@Woozie - przelewy natychmiastowe to takie, dzięki którym w ciągu paru minut pieniądze znajdują się już na koncie, na który robiliśmy przelew.

Mnie bardzo kusi 5% za zakupy w Internecie i darmowe bankomaty. Mieszkam w mniejszym mieście więc i tak wpłatomatów u mnie nie ma więc raczej mi bez różnicy, a podejrzewam, że i tak bym z tego nie korzystał.

Poza tym wyczytałem, że Alior jest pierwszym bankiem, który ma przez Internet konsultanta dostępnego 24/7 w każdy dzien tygodnia + święta.

Dzięki za odpowiedź, jutro ostatecznie się zdecyduję na jedno z kont bankowych. Póki co najbardziej kusi Alior. Jeśli z nim wypali to napiszę tutaj małą relację z wygody obsługi tego konta. Oczko
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 11:18 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A ja korzystam wyłącznie z Inteligo. Bardzo szczęśliwy Mam wprawdzie konto w mBanku, ale korzystam sporadycznie, bo mnie wkurza obsługa.

Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
Magpie
Gonarch

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 11:29 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sorcerer napisał:
Mam wprawdzie konto w mBanku, ale korzystam sporadycznie, bo mnie wkurza obsługa.

A czym takim?
Pytam, bo od niedawna też mam konto w mBanku (po tym jak PKO doje... mi gigantyczne odsetki za spłatę debetu i 60 zł za głupie dwa pisemka w końcu zdecydowałam się ruszyć tyłek i zerwać z nimi umowę) i na razie jeszcze nie zdążyli mnie niczym wkurzyć. Język
Bombel
Stary Headcrab

Steam ID: bombelo

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 13:33 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zawsze można mieć konta w kilku bankach, a swoimi pieniędzmi żonglować (siedzą na kontach oszczędnościowych w banku A, gdy część z nich jest potrzebna na transakcję internetowa, przsyłać do Syncu, natomiast gdy chcemy za darmo kupić jednotki funduszy inwestycyjnych do mBanku).

Konta próbują przyciągnąć klientów różnymi bajerami, oczywistym jest, że w jednym koncie wszystkich bajerów się nie znajdzie. Tak więc dopóki oferowane konta są darmowe, posiadanie kilku i aktywne zarządzanie pieniędzmi jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Plus, można przekonać się (jeśli ogarniecie co najmniej tabelę opłat i prowizji,, to bezboleśnie) jakie wredne sztuczki stosują różne banki Uśmiechnięty

Headcrab wyjadacz

Steam ID: FunkYoSelf

PostWysłany: Nie Lis 25, 2012 17:00 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

hitmen napisał:
Mam platynową kartę w niejednym banku, pieniązek jest no ale jak zwykle podatek, szkoda bo czarna karta mówi sama za siebie, a gdyby nie podatek to moje miliony byłyby znacznie większe Bardzo szczęśliwy

Edytowałem minutę po postcie <---
No dobra żartuje, chciałem tylko rozweselić tutejsze grono bo widzę jakieś dzikusy jesteście wrogo na mnie nastawione o.O

Są dwie opcje: pierwsza to jesteś idiotą, a druga dzieckiem. Nie ważne jaka jest przyczyna tego stanu, ogarnij się trochę i przestań pisać bzdury.

UPDATE:
Wymyśliłem jeszcze dwie teorie: masz internet od wczoraj i to prowokacja któregoś z użytkowników foruma.

Dav
Fast headcrab

PostWysłany: Nie Lis 25, 2012 17:12 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

JiHAD^, daj spokój. Ja się uśmiałem. Mamy żywy dowód na to, że niektórzy ludzie są po prostu głupi. Oczko
RomanD
Świeży Headcrab

PostWysłany: Nie Lis 25, 2012 18:27 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Czy jest jeszcze jakiś normalny bank oferujący na dobrych warunkach TYLKO to co interesuje klienta ?
Miałem ostatnio przyjemność (?) być w IdeaBank. Chciałem skorzystać z ich oferty kredytowej. Tylko....dlaczego, dlaczego razem z tym kredytem chcieli mnie zmusić do do wykupienia polisy ubezpieczeniowej.....
Niby darmowe konta i karty, ale....ale trzeba i to i tamto... żenada

Ostatnio zmieniony przez RomanD dnia Czw Sty 10, 2013 22:39, w całości zmieniany 1 raz
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Nie Lis 25, 2012 19:35 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Spróbuj w SK Banku.

Chopper
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 1

Xfire: Wywalcie te rubrykę bo Elektryk słucha się Wooziego!
PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 01:09 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Czy tylko ja mam taki problem, że nie mogę przypisać swojej karty Debetowej do konta PayPal?
Konto mam w Mbanku, karta MasterCard. Przeczytałem gdzieś, że PayPal przyjmuje karty Debetowe, lecz, jak to wcześniej pisałem, nie mogę jej dodać. :/ Mam powiadomienie że:
"System nie był w stanie zweryfikować tej karty kredytowej. Sprawdź, czy wprowadzone informacje są poprawne. Sprawdź także, czy adres rozliczeniowy karty kredytowej zgadza się z adresem zamieszkania podanym w systemie PayPal."

Komuś udało się coś z tym zrobić?
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
ClassicGOD
Gonarch

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 01:13 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Chopper napisał:
Czy tylko ja mam taki problem, że nie mogę przypisać swojej karty Debetowej do konta PayPal?
Konto mam w Mbanku, karta MasterCard. Przeczytałem gdzieś, że PayPal przyjmuje karty Debetowe, lecz, jak to wcześniej pisałem, nie mogę jej dodać. :/ Mam powiadomienie że:
"System nie był w stanie zweryfikować tej karty kredytowej. Sprawdź, czy wprowadzone informacje są poprawne. Sprawdź także, czy adres rozliczeniowy karty kredytowej zgadza się z adresem zamieszkania podanym w systemie PayPal."

Sprawdz jaki masz ustawiony limit na tranzakcje internetowe (domyslnie 0) i czy masz pare pln na koncie (PayPal stworzy ci blokade na pare PLN ktora pozniej oddadza). Ja mam Vise z Mbanku i nie mam z PayPalem problemu.

Fast headcrab

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 01:53 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Mi PayPal pobrał opłatę 6,50PLN w celu weryfikacji konta bankowego. Kod do aktywacji karty był w wyciągu na stronie banku. Te 6,50PLN oddają w postaci tej samej sumy na koncie PayPal.
Debosy
Headcrab ALL in one

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 10:31 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Chopper napisał:

Dodanie karty jest opcjonalne, nie musisz tego robić by korzystać z Pay-pala.

Chopper
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 1

Xfire: Wywalcie te rubrykę bo Elektryk słucha się Wooziego!
PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 20:57 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Debosy napisał:
Chopper napisał:

Dodanie karty jest opcjonalne, nie musisz tego robić by korzystać z Pay-pala.

Hm, z tym że przy kupowaniu np. € do Steam'a, prosi mnie o podanie danych mojej karty :/ Gdyby nie to, karta nie była by mi (aż tak) potrzebna.

ClassicGOD napisał:
Sprawdz jaki masz ustawiony limit na tranzakcje internetowe (domyslnie 0) i czy masz pare pln na koncie (PayPal stworzy ci blokade na pare PLN ktora pozniej oddadza). Ja mam Vise z Mbanku i nie mam z PayPalem problemu.

Gdzie mogę sprawdzić ten limit? Po za tym, miałem na koncie ok. 15 zł i wciąż jest to samo. :/

Btw. dzięki za odzew.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat