Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Router Wi-Fi - co, za ile, dlaczego? Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Joz
Kopfkrabbe

Steam ID: sc.com/id/joz

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 18:27 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Rzecz przełomowa się stała, oderwałem się wreszcie od Telekomunikacji Polskiej po ponad 10 latach. Wstyd się przyznać, ale będąc całe życie dzieckiem najpierw Neostrady a później Liveboxa posiadam niemalże zerową wiedzę na temat łączności z internetem (konfiguracja ich sprzetów to była kwestia czterech czynności).

Ogólnie od dialogu dostałem modem, ale to mnie nie satysfakcjonuje - potrzebuję router wi-fi. Tu pojawia się problem, ponieważ nie mam zielonego pojęcia czego powinienem szukać (tj. wedle jakich parametrów szukać). Jakich firm powinienem się wystrzegać (słyszałem że Pentagram ssie), jakie polecacie? Z jakich modeli jesteście zainteresowani.

Pomóżcie, jestem zażenowany samym faktem pisania tego.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Joz
Kopfkrabbe

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 22:08 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dobra, żeby nie było że jestem totalnym ignorantem, zrobiłem research. Ponieważ jestem gotów wydać circa 150 zł lub mniej, znalazłem takie o ciekawostki:
TP-Link TL-WR941ND i TP-Link TL-WDR3500. Zasadniczo nie widzę różnicy między nimi. Zastanawiam się czy to też nie jest overkill do średniej wielkości mieszkania, i czy sprzęt za połowę ceny nie sprawdzi się równie dobrze i taniej.
ClassicGOD
Gonarch

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 23:50 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Joz napisał:
Dobra, żeby nie było że jestem totalnym ignorantem, zrobiłem research. Ponieważ jestem gotów wydać circa 150 zł lub mniej, znalazłem takie o ciekawostki:
TP-Link TL-WR941ND i TP-Link TL-WDR3500. Zasadniczo nie widzę różnicy między nimi. Zastanawiam się czy to też nie jest overkill do średniej wielkości mieszkania, i czy sprzęt za połowę ceny nie sprawdzi się równie dobrze i taniej.
TP-Link i Pentagram to jedno wielkie G.

Kopfkrabbe

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 23:55 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

ClassicGOD napisał:
Joz napisał:
TP-Link i Pentagram to jedno wielkie G.
Też mi odradzali TP-Link na FP, ale jest on niesamowicie popularny głównie w Polsce. Ponoć miliony much nie mogą się mylić i nie wiem czy potrzebuję coś bardzo lepszego. Z drugiej strony Linksys kojarzy mi się raczej z profesjonalnymi serwerowniami, bo jest od Cisco, a nie użytkiem domowym.
ClassicGOD
Gonarch

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 00:04 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Joz napisał:
Też mi odradzali TP-Link na FP, ale jest on niesamowicie popularny głównie w Polsce. Ponoć miliony much nie mogą się mylić i nie wiem czy potrzebuję coś bardzo lepszego. Z drugiej strony Linksys kojarzy mi się raczej z profesjonalnymi serwerowniami, bo jest od Cisco, a nie użytkiem domowym.
Linksys jest aktualnie wlasnoscia Belkina - Cisco sprzedalo go pare m-cy temu ale marka i tak nie miala nigdy wiele wspolnego z hardware z ktorego Cisco jest znane. Sprzet robia dobry no ale do klasy Cisco im brakowalo Język

Linksys, Netgear, Asus, D-Link, Belkin, Apple (powaznie, jezeli nie zalezy komus na masie opcji Apple robi najstabilniejsze routery na rynku) - marki dobrych routerow. Sam uzywalem Linksysa E4200v2 do niedawna aktualnie mam Asusa RT-AC68U

TP-Linki nie sa zle na poczatku ale tanie czesci po jakims czasie daja o sobie znac i routery te robia sie niestabilne.

Najstarszy z Headcrabów

Steam ID: - Sorcerer -

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 09:11 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja mam od lat Edimaxa. Działa niezawodnie.

Wędruję ku tęczy przez czas i przestrzeń. Uśmiechnięty
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
DantePL
Młody Headcrab

Steam ID: }Dante{

PostWysłany: Nie Mar 23, 2014 23:37 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja mam TP-Link'a TL-WR340G, a więc totalny low-end ale nie mogę powiedzieć o nim złego słowa. W dwupoziomowym mieszkaniu w każdym jednym zakątku sygnał jest i to dobry. Stoi zaraz przy zewnętrznej ścianie bloku, przy oknie, na 4 piętrze a wifi w samochodzie na parkingu mam. Nigdy mi się nie zawiesił, nie padł, nie strzelał fochów. Filtrowanie po MAC, przypisanie statycznego IP klienta, DHCP, forwardowanie portów - wszystko udało mi się zrobić tak jak chciałem. Fakt, jakoś wybitnie intuicyjne to to nie było ale działa.
Miałem do czynienia z D-Linkiem, Linksysem i innym TP-Linkiem ale, że wszystkie były na podobnym, budżetowym poziomie więc nie mam jakiegoś wielkiego rozeznania.
Nie powiem zatem "bierz ten router bo ja go mam i jest najlepszy" ale wszystko co od niego chciałem to mam, więc z mojej strony mogę polecić.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat