Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Projekt - Definition of duty (BlackMesa) Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Emerther
Świeży Headcrab

PostWysłany: Pią Sty 01, 2016 22:32 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Witam z nowym rokiem przychodzą nowe pomysły które nie dają spokoju Uśmiechnięty
-Potrzebuje informacji na temat Black Mes-y konkretnie chciałbym stworzyć krótki film obrazujący wydarzenia w bazie przed wybuchem.
Pokazać pracę personelu/wojska w obiekcie, wykorzystując podkład muzyczny Sesen - Emerge oddający pełną mizantropię otoczenia.
Wprowadzić proste wolne przejścia/fade scen bez pokazywania broni jaką posługujemy sie w grze.
Całość nie będzie dłuższa niż 3 - 5min wyświetlenia do tego celu potrzebuje wejść do tych lokacji i rozmieścić boty w prostych sekwencjach ruchu.
To jakie programy będą mi potrzebne chciałbym powołać się na zdanie/informacje forum niż samemu szukać i zniechęcić się po tygodniu poszukiwań Smutny
-Wszystko sam posklejam tylko trzeba mnie odpowiednio naprowadzić na cel. Na końcu filmu odnotuje twój wkład w projekt.

Warto pokazać BM z innej perspektywy...
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Spaqin
Headcrab wyjadacz

Steam ID: spagin1
Xfire: spagin
PostWysłany: Sob Sty 02, 2016 19:41 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

http://borealis.net.pl/wiki/Strona_g%C5%82%C3%B3wna
http://half-life.wikia.com/wiki/Main_Page

Oba te źródła powinny znacząco pomóc.
Na końcu filmiku odnotuj ile czasu spędziłeś na researchu. Bez przesady - to twój projekt, więcej się dowiesz jak sam będziesz przeglądał te wiki niż jak dostaniesz gotowy skrypt do przeczytania.

>no tutorial
>for the first 200 times, you fail horribly
>then you get a slight idea how it works
>in free time you watch others do it professionally

Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Emerther
Świeży Headcrab

PostWysłany: Sob Sty 02, 2016 21:05 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No właśnie takiej beznadziei informacyjnej i odsyłanie do wiki chciałem uniknąć...
-Jak nie wiesz jak się do tego zabrać to przynajmniej nie pouczaj.
django
Stary Headcrab

Xfire: django1wz
PostWysłany: Sob Sty 02, 2016 22:04 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ten gość to troll. Byli tu już tacy, co mówili "mam pomysł, zróbcie tylko wszystko za mnie".

Headcrab wyjadacz

Steam ID: Sion[PL]

PostWysłany: Sob Sty 02, 2016 22:18 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Emerther napisał:
No właśnie takiej beznadziei informacyjnej i odsyłanie do wiki chciałem uniknąć...
-Jak nie wiesz jak się do tego zabrać to przynajmniej nie pouczaj.

Z bardzo kiepskiej strony właśnie się pokazałeś. Gardzisz po pierwsze pomocą, a po drugie najrzetelniejszym polskim źródłem i jednym z najlepszych angielskich...
Pisząc na forum sam pokazałeś, że nie wiesz jak się do tego zabrać więc Twoja wypowiedź jest co najmniej żałosna.

Szkoda, że nawet nie zajrzałeś do do artykułów. Przykro mi też, że zatrzymałeś się w "średniowieczu Internetu" myśląc, że wiki są kiepskim źródłem informacji.
Chcesz się dowiedzieć czegoś na własną rękę to przejdź dokładnie gry (robiąc notatki), przeczytaj Raising the Bar.

Fajnie, że masz pomysł na film, ale nie oczekuj, że ktoś odwali część roboty za Ciebie, a wątpię, że na tym forum po napisaniu jednego posta znajdziesz kogoś kto poświęci swój czas, na taki projekt, który tak na prawdę nie da nic poza samą satysfakcją.

Parę informacji ode mnie: o pracy w Black Mesie sprzed kaskady rezonansowej wiemy tylko i wyłącznie to co było pokazane w trakcie jazdy kolejką. Oraz to o czym dowiadujemy się z rozmów z naukowcami w trakcie gry.
Pokazanie pracy personelu wymagałoby od Ciebie nauczenia się tworzenia animacji w Source Filmmakerze z wykorzystaniem map i modeli z Half-Life: Source. Samo poznanie Source Filmmaker'a to co najmniej 3-4 miesiące nauki + lata doświadczenia z animacją by stworzyć coś wartego uwagi.

Może i Cię zniechęcam, ale tworzenie takiego filmu jest czymś bardzo wymagającym. Nie jest to już zwykły montaż, trzeba samemu stworzyć ujęcia. Jeżeli natomiast chciałbyś pominąć animowanie to pozostaje Ci tylko intro gry bądź puste pomieszczenia, dość mało na stworzenie interesującego 5 minutowego filmu...
Kalin
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 3

Steam ID: Kalin1223
Xfire: to frajer!
PostWysłany: Nie Sty 03, 2016 11:31 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja bym to w Garrys Modzie zrobił.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat