Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Nasze ulubione kreskówki z Dzieciństwa Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
motyw
Świeży Headcrab

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 13:00 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zakładam ten temat żeby przypomnieć sobie o naszych bajkach które tak zaciekle oglądaliśmy jak byliśmy szkrabami.

Moją Bajką był Dargon Ball Bardzo szczęśliwy
Teraz wasza kolej Uśmiechnięty

jeśli był taki temat proszę admina o usuniecie tego tematu

Headcrab wyjadacz
Zbanowany

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 13:01 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Moją Pokemony Język Ale kiedyś starsza zobaczyła co oglądam i od tego czasu już nie mogłem Język
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
prabab
Rainbow Headcrab

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 13:01 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zdecydowanie "Animaniacs" Stevena Spielberga.

Nawet dzisiaj z przyjemnością sobie toto oglądam - tak bezczelnego, pozytywnie zakręconego humoru (a przy tym nie prostackiego!) nie znajdzie się nigdzie indziej Oczko.

"Panie i panowie, stoję dzisiaj tu przed wami... bo gdybym stał za wami, to byście mnie nie widzieli." - Yakko

Ostatnio zmieniony przez prabab dnia Sob Kwi 12, 2008 14:01, w całości zmieniany 4 razy
motyw
Świeży Headcrab

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 13:02 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sniffer3 napisał:
Moją Pokemony Język Ale kiedyś starsza zobaczyła co oglądam i od tego czasu już nie mogłem Język
hehe no pokemony wymiatały nie zapomnę tej furii na punkcie naklejek i żetonów

Gonarch

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 13:10 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Z tego głębszego dzieciństwa: Reksio i w szczególności Pomysłowy Dobromir. Pamiętam jeszcze, że na Polonii 1 (kiedyś to był szanowany kanał, póki Polsat nie podkupił ich pasma) leciała kreskówka Yattaman - genialna i w dodatku przyciągała (podobnie jak Czarodziejki) fajną bohaterką. Później nastały czasy anglojęzycznego (i jeszcze nikodowanego!) Cartoon Network i legendy takie jak Johnny Bravo oraz Dexter Lab.

BTW: Sugerowałbym zmianę nazwy tematu bo bajki to mi się z dziełami Brzechwy kojarzą a nie z animacjami, ale może stary jestem.

Ostatnio zmieniony przez kłam dnia Sob Kwi 12, 2008 14:59, w całości zmieniany 1 raz
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Getai Daktu
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 13:37 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Krecik, reksio, bolek i lolek, muminki, dragon ball tylko seria Z.
Krecik czeski wymiata te "ojoj" jeszcze też na youtube lubie posluchać xD
W ogóle lubie polskie stare bajki ze studia semafor, o Wróbelka elemelka też oglądałem.

Headcrab który daje
Ostrzeżenia: 4

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 13:40 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Yattaman! I jeszcze "Tygrysia Maska" ! Ja pierdykam to było chyba jakoś w 1993 roku Język

Obama's Headcrab

Steam ID: Flicker

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 13:48 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Tom&Jerry, Tsubasa jak się trafił, Animaniacy też spoko byli, ogólnie produkcje Warner Brothers Uśmiechnięty no i wieczorynki z Waltem Disney'em a w szczególności Pluto Uśmiechnięty

Stary Headcrab

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 14:01 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dragon Ball.. jeeez jaki shit.. Ze starych to nie licze bo wtedy to wszystko bawilo (nawet tandetny Yattaman), z nowszych to Johnny Bravo !! xd

Headcrab wyjadacz

Steam ID: Valkyrie_pl
Xfire: valkyriepl
PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 14:04 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ojoj, sporo tego było. Niech pomyślę...

Tom&Jerry na pewno. Inne pomniejsze bajki także. Jak był dostęp do Cartoon Network (wtedy jeszcze po angielsku), to i tak oglądałem wszystko jak leci. Bardzo szczęśliwy To samo z Fox Kids (obecnie Jetix).

Jeśli chodzi o dzieciństwo późniejsze, to na pewno zalicza się do niego Teknoman, częściowo Yattaman, później także Kleszcz ze względu na nietypowe przedstawienie bohaterów i ich życia. Jeszcze Johny Bravo, Dexter, w niewielkim stopniu Jam Łasica. Był tez Batman Przyszłości. I wiele innych. Dragon Ball jakoś nigdy mi nie podpasował.

Z ostatnich rewelacji - Oban Star Racers. A tak w ogóle, to polecam stronę.

123Eddy123
Dojrzały Headcrab

Steam ID: Zenobiusz(PL)

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 15:27 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Moja lista:
-Kubuś Puchatek
-Smerfy
-Reksio
-Bolek i Lolek
-Miś uszatek
-Było sobie życie
Edit:
-Pingwin Pik-Pok

Ostatnio zmieniony przez 123Eddy123 dnia Sob Kwi 12, 2008 15:37, w całości zmieniany 1 raz
Getai Daktu
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 15:33 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Pingwin pik pok? Jakoś tak to szło...

Headcrab 4 dead
Ostrzeżenia: 3

Steam ID: http://(sc).com/id/mixon/

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 15:55 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Samurai Jack i Laboratorium Dextera miecie wszystko Język

Uber Metalowy Headcrab

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 16:00 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zdecydowanie Johnny Bravo i Dexter's Lab na anglojęzycznym CN.
Lesiu
Stary Headcrab

Steam ID: lesiulodz
Xfire: lesiulodz
PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 16:06 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Prawie wszystko co leciało na angielskim Cartoon Network Szczęsliwy Gordon A najbardziej Looney Tunes Rozbawiony Gordon

Headcrab ALL in one

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 16:17 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Skalor: planeta robotów.
Diabelski Mlyn
Kpt. Daimos

JiHAD^
Headcrab wyjadacz

Steam ID: FunkYoSelf

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 16:17 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Od kreskówek wolałem oglądać Mac Gyvera albo Drużynę A na Polsacie... Zdziwiony

HATEcrab

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 16:23 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

JiHAD^ napisał:
Od kreskówek wolałem oglądać Mac Gyvera albo Drużynę A na Polsacie... Zdziwiony
To byly tru seriale! Zawsze przed wyjsciem do przedszkola polsat+McGyver, nie bylo innej mozliwosci. Język
A teraz? Jakies idiotyczne kartony pokroju Czlowiek Git czy Kapitan Bomba. Lubie sobie obejrzec jakies bajki z "Git Prodakszyn" dla ludzi z ujemnym IQ. Uśmiechnięty

Stary Headcrab

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 16:30 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Podziwiam, ja nie pamietam w ogole co robilem w czasach przedszkola, zupelnie nic. A kapitan bomba wymiata.

Młody Headcrab

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 16:37 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Lata 90 (czyli czas mego dziecinstwa) to byla srebrna era animacji (zapoczatkowana przez slawne "Kto Wrobil Krolika Rogera", notabene najdrozszy film swoich czasow), cholernie duzo dobrych seriali opartych na klasyce Disney'a i Warner Bros, ze wymienie Animaniakow i Tiny Toons, Batmana, Pinky & The Brain (to juz pozniej), Kacze Opowiesci (lata 80, ale u nas lecialo pozniej) i Alladyna... no sporo tego bylo. Bardzo zapadly mi w pamiec klasyczne animacje WB i Disneya z lat 40 i 50, pamietam ze od roznych stryjow i wujow calymi worami kasety VHS dostawalem, ktore wraz z rodzenstwem przy kazdej okazji ogladalo sie godzinami. Heh, te filmy mialy olbdzymi wplyw na moje wychowanie (to musialo byc prawdziwe pieklo dla starych, bo mam zdiagnozowane adhd Bardzo szczęśliwy). No i nigdy nie zaczalbym rysowac, gdyby moja wyobraznia nie zostala odpowiednio przez nie pobudzona.

Najwiekszym sentymentem darze chyba Tiny Toon Adventures, czy Przygody Animkow w polskiej wersji; dubbing byl fatalny, aktorstow w polskiej edycji bylo poprostu chu***jowe, ale wtedy nie zwracalo sie na to uwagi. Ta kreskowka nauczyla mnie roznych rzeczy, zarowno zlych i dobrych, ale to chyba dzieki niej zawsze mialem wiekszy dystans do rzeczywistosci niz wiekszosc rowiesnikow, wiecej rzeczy bralem na luzie. Tej kreskowce zawdzieczam tez caly cynizm, ktory we mnie drzemie, oraz czesciowo, umiejetnosc czytania metafor czy symboli (zadziwia mnie czasami, jak ludzie potrafia wiele rzeczy brac kompletnie na serio i bez wyobrazni). Zakrzewila tez we mnie pewien sentyment do klasyki kina, nidgy nie obejrzalbym np. Casablanki albo Bulwaru Zachodzacego Slonca, albo Obywatel Cane, gdyby nie liczne parodie klasyki umieszczone w serialu.
Dodatkowym atutem dzisiaj sa liczne nawiazania do popkultury poczatku lat 90; kiedy jakies 2 lata temu przypomnialem sobie o tej kreskowce (i postaowilem znalezc jej odcinki na p2p, mam ok 80 ze 100), podczas ogladania czulem sie znow jak dziesieciolatek, ale co bardzo milo mnie zaskoczylo, odkrylem, ze wiekszosc zartow i gagow wcale nie byla skierowana tylko dla dzieci Bardzo szczęśliwy

prabab napisał:
Zdecydowanie "Animaniacs" Stevena Spielberga.

Nawet dzisiaj z przyjemnością sobie toto oglądam - tak bezczelnego, pozytywnie zakręconego humoru (a przy tym nie prostackiego!) nie znajdzie się nigdzie indziej Oczko.

"Panie i panowie, stoję dzisiaj tu przed wami... bo gdybym stał za wami, to byście mnie nie widzieli." - Yakko

Animaniakow tez kocham, za bardzo podobny klimat jak w Tiny Toons, choc odkrylem ich duzo pozniej, juz po przekroczeniu wieku, w ktorym stalem sie tzw "doroslym" : P. Dodam, ze sporo odcinkow Animaniacs to tez swietne musicale (przynajmniej w oryginale) z wysokobudzetowa muzyka nagrywana przez orkiestre zlozona z 60 instrumentow; czytalem gdzies, ze 20 minut ich pracy kosztowalo 60 tys. dolarow!

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat