Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Przedmioty Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Alixo
Stary Headcrab
Ostrzeżenia: 1

Steam ID: alixo123

PostWysłany: Sob Cze 07, 2008 10:09 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dawno nie grałem w TF2 więc włączyłem steam. OK tf2 mi sie aktualizuje po zaktualizowaniu włanczam TF2 widze nową opcję w Menu postacie i ich ustawienia czy coś w tym stylu i tam można ulepszać bronie dla wybranej klasy,narazie widze że ulepszenia są tylko dla medyka i tu pytanie... jak ulepszyć bronie medyka?

Stary Headcrab

Steam ID: Marszal_J

PostWysłany: Sob Cze 07, 2008 10:22 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Alixo napisał:
Dawno nie grałem w TF2 więc włączyłem steam. OK tf2 mi sie aktualizuje po zaktualizowaniu włanczam TF2 widze nową opcję w Menu postacie i ich ustawienia czy coś w tym stylu i tam można ulepszać bronie dla wybranej klasy,narazie widze że ulepszenia są tylko dla medyka i tu pytanie... jak ulepszyć bronie medyka?
Musisz zrobić osiągnięcia (nowe) dla tej klasy właśnie. Za 1/3 jest blutsauger za 2/3 kritizkreiger za 3/3 (czyli wszystkie Język) jest ubersaw.

Stary Headcrab

Steam ID: alixo123

PostWysłany: Sob Cze 07, 2008 10:29 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

aha to Ql a czym one się różnią większa siła czy coś w tym stylu?

Headcrab 4 dead
Ostrzeżenia: 3

Steam ID: http://(sc).com/id/mixon/

PostWysłany: Sob Cze 07, 2008 11:01 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Alixo napisał:
aha to Ql a czym one się różnią większa siła czy coś w tym stylu?

Poczytaj.
Piła ładuje Ubercharge jak nią walniesz.
Strzałki przywracają trochę życia. itp.

Headcrab ALL in one

PostWysłany: Sob Cze 07, 2008 11:51 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

...a nowy Medigun jest do dupy. Język

Buhen
Meet the Headcrab

Steam ID: Viroos433 / Zlewozmywak_kamikaze

PostWysłany: Sob Cze 07, 2008 11:57 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kritizierg jest akurat naprawdę fajny, jedyne co może mu przeszkodzić to zwykły uberchardż. Krytki potrafią zrobić większą rozpierduchę niż uber. No i jak włączymy krytycznego charga na punkcie to nadal go przejmujemy. Uśmiechnięty
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer Gadu Gadu
Devil_son
Stary Headcrab

Steam ID: Dr.Heavy czy jakoś tak
Xfire: Hammertime
PostWysłany: Sob Cze 07, 2008 12:12 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Tyle że w krytycznej chwili szpieg może dziabnąć medyka a heavym zajmie sie reszta.

Meet the Headcrab

PostWysłany: Sob Cze 07, 2008 12:24 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Szpieg nie dziabnie meda, jeśli ten będzie w ruchu, a na heaviego to faktycznie lepszy będzie zwykły uber. Uśmiechnięty
__Alien__
Młody Headcrab

Steam ID: __Alien__

PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 23:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Mam parę pytań, ten dział będzie chyba najbardziej odpowiedni. Co sie bardziej opłaca używać? Zwykły miotacz płomieni czy ten nowy? Mają taki sam damage, tylko ten nowy rożni sie tym, ze od tylu zadaje krytyki i nie ma podmuchu? Co jest lepsze, pistolet na flary czy shootgun? Jaki Damage zadają? 3ciego przedmiotu nie mam dla Pyro więc nie wiem o co pytać, mozę ktoś napisze coś o nim. A u Medyka, lepszy jest zwykły pistolecik, czy ten na leczące strzałki? Jest różnica w damage, oprócz tego, że ten nowy leczy?
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Jahmen
Dojrzały Headcrab

Steam ID: Jahmen666

PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 23:49 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

1. Cóż, ja używam Backburnera, bo i tak w sumie nie korzystałem ze strumienia sprężonego powietrza. Rakiet i bomb najzwyczajniej unikam.

2. Flare Gun jest niezastąpiony na dalekie odległości, ale za to shotgun jest świetny do walki na krótkie dystanse. Ja osobiście mam w ekwipunku FG, wykorzystuję go na zaskoczenie przeciwników (przede wszystkim Snajperów) którzy znajdują się daleko ode mnie. Do bliskiej walki Backburner mi absolutnie wystarcza. Ale ogólnie te dwie bronie są bardzo różne, więc Ty sam musisz zdecydować czy chcesz być bardziej efektowny na krótkie dystanse dobijając podpalonych wrogów shotgunem, lub kampić z rakietnicą i podpalać daleko położone cele.

3. Wybierz Axtinguishera. Na instant kill po uderzeniu podpalonego przeciwnika nie ma mocnych.

4. Blutsauger w przeciwieństwie do Syringe Gun nie ma absolutnie żadnej szansy na Critical Hit, ale z tych dwóch dostępnych działek, wolę ulepszoną wersję. Stanowi ona bardzo dobrą broń ucieczkową. Wycofując się do bezpiecznego miejsca możesz ostrzeliwać przeciwnika i powoli przywracać swoje zdrowie.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
__Alien__
Młody Headcrab

Steam ID: __Alien__

PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 23:59 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Aha, dzięki za odpowiedzi Uśmiechnięty. No ja też używam FG, na snajperów jest dobry, 2 strzały i nie żyją, z resztą jak są podpaleni to z reguły panikują i nie strzelają wtedy Uśmiechnięty No i można strzelić zawsze w nadbiegających wrogów, a później zmienić na miotacz. Czyli mówisz, ze sie opłaca uzbierać na tę 3cią rzecz? Jeszcze mi 5 zadań brakuje Pyro do uzyskania jej, trochę sie muszę namęczyć Oczko A jak jest z pozostałymi rzeczami medyka? Nie lepiej to Ubercharge mieć na niezniszczalność, niż na Cryticale? No i ta ostatnia broń ładująca Ubercharge, przydaje się ona w praktyce?
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Jahmen
Dojrzały Headcrab

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 00:15 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Tak, zbieraj te acziwmęty na trzeci kamień milowy, w końcu im więcej, tym lepiej. =P

Co do Kritzkrieg i Medi Gun, to obydwa te działa lecznicze świetnie się uzupełniają. MG ma możliwość użycia nieśmiertelności, ale za to Kritzkrieg leczy i ładuje pasek ÜB 10% szybciej. MG jest bardzo dobry na zwykłego Heavy'iego a Kritzkrieg na np. Scouta lub Pyro. W sumie to obydwu tych broni używam tak samo często, zmieniając jedną na drugą kiedy zajdzie potrzeba.

Übersaw to cud, miód i orzeszki. Wysokie prawdopodobieństwo criticala i +25% do paska ÜB przy każdym trafieniu czyni z tej zabaweczki przydatną broń masowej zagłady. Bonesaw imo wymięka :<.
revolver
Młody Headcrab

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 00:24 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

__Alien__ napisał:
Nie lepiej to Ubercharge mieć na niezniszczalność, niż na Cryticale?

IMO poza rzadkimi wyjątkami zdecydowanie lepiej mieć tą pierwszą.

__Alien__ napisał:
No i ta ostatnia broń ładująca Ubercharge, przydaje się ona w praktyce?

Ja to już przestałem widzieć różnicę. Wrogiego Heaviego zabijam na luzie zarówno tą pierwszą jak i drugą (przy czym sporym plusem tej drugiej jest ładujący się uber). Obecnie używam tej drugiej, ale chyba wrócę do starej piły.

Headcrab wyjadacz

Steam ID: Valkyrie_pl
Xfire: valkyriepl
PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 01:38 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

__Alien__ napisał:
No ja też używam FG, na snajperów jest dobry, 2 strzały i nie żyją, z resztą jak są podpaleni to z reguły panikują i nie strzelają wtedy

Nie strzelają, bo nie mogą. Bardzo szczęśliwy Wiesz, jak rzuca ekranem, kiedy snajper płonie i patrzy przez lunetę? Język

A swoją droga Uber Saw ma szybkość ataku zmniejszoną o bodaj 30%.

Buhen
Meet the Headcrab

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 09:17 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

[quote="Valkyrie"]
__Alien__ napisał:
A swoją droga Uber Saw ma szybkość ataku zmniejszoną o bodaj 30%.

o 20%, ale jest to tylko odczuwalne podczas walki na meele. Uśmiechnięty

Co do ekwipunku:

IMO Flare Gun jest słaby, przy strzale zadaje 20-30 dmg i 55-65 dmg od podpalenia. Tylko, że wszędzie są porozrzucane apteczki, jest medyk, jest woda. Zabicie z FG to tylko czysty fart. Jednak FG potrafi być przydatny, świetnie sprawdza się przeciw snajperom, na medyków też jest niezły.

Backburner - zależy od sytuacji, w obronie gdy można przeciwnikom wejść na plecy sprawdza się świetnie. W ataku jednak wybieram zwykły miotacz. Sprężone powietrze świetnie się sprawdza do usuwania min np. z punktu kontrolnego. Przy większym dystansie sold praktycznie nie ma sznas nas trafić rakietą. Ma również zastosowanie obronne, działko chronione przez pyro jest prawie niezniszczalne.

Axtinguisher - broń świetna, nie będę się rozpisywał.

Nowe strzykawki (nie mogę zapamiętać nazwy Język) - Cóż, medyk jest celem nr 1, jest najważniejszą postacią. Dlatego musi starać się utrzymać przy życiu. Nowe strzykawki bardzo mu w tym pomagają.

Critzkrieg - W przypadku gdy przeciwna drużyna nie ma medyka ze zwykłym medi gunem, bardzo dobra broń, jednak bezskuteczna na działka. W sumie zwykły uber jest lepszy, jak już wspominałem medyk jest najważniejszą postacią i w razie spadku zdrowia może aktywować 10 sekundową niezniszczalność.
Valkyrie
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 10:14 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Z achiewów wnioskuję, że przy odpowiednim zaparciu można zuberować dwóch graczy jednocześnie. Nigdy jednak nie widziałem, by ktokolwiek to robił, a dwóch Heavy'ich przecież aż tak trudnych do trafienia medigunem nie jest. Wolni są, więc nie widzę problemów...

A na pewno dwóch zrobi większy bajzel w szeregach wroga, niż jeden. Nie wiem, czy kritzkrieg też ma tą właściwość, ale to prawdopodobne (dwóch Heavy'ich walących kritami przez 10 sekund? To jest zbyt piękne, by było prawdziwe. Bardzo szczęśliwy).

A z użyciem Flare Guna raz zabiłem niewidzialnego spy'a. xD Miał kolo pecha, bo strzelałem na oślep, a biedak się wycofywał. Na snajperów genialny, bo muszą być master, żeby będąc podpalonym strzelić head'a. Uśmiechnięty

Devil_son
Stary Headcrab

Steam ID: Dr.Heavy czy jakoś tak
Xfire: Hammertime
PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 10:49 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A teraz moje skromne zdanie:
Critcharge (jak to zwykłem mówić na ową rzecz) jest średnio przydatny. Jednak dobrze połączony z uberchargem (medyk z critem nie może stać jak słup soli, tylko unikać strzałów) robi istną masakrę. Nieśmiertelny Soldier z samymi criticami... RUN FOR YOUR LIFES!
Co do podwójnego ubera, akcja ta nie jest trudna (klikanie na przemian na dwie osoby) jednak nieprzydatna w większości sytuacji (mówię o FFA): uber trwa krócej, panowie zwykle się rozłażą, no i znalezienie dwóch takich samych klas idących w to samo miejsce jest zwykle trudne.
Blutsauger (tak się to pisze?) powinien być standardem każdego medyka. Co tam crity, kiedy trzeba zwiewać, broń ta jest niezastąpiona.
UberSaw jest bardzo przydatny, jednak lecenie na chama z nadzieją naładowania ubera nie jest dobrym pomysłem. Ciekawi mnie pewna rzecz... jak ubersaw działa na serwerach FF? Można naładować ubera waląc w swoich?

Backburnera rzadko używam, sam polecam zwykły miotacz. Nie ma to jak rozwalić soldiera jego własną critr-rakietą, albo wypchnięcie zuberowanego z dala od medyka na pastwę działek.

Flaregun to raczej bron przeciwko samotnym jednostkom (Heavy bez opieki lub snajperzy). Palącemu celownik skacze, no i zmusza do szybkiego uleczenie się, w czym sprężone powietrze znacznie przeszkadza.

Axtinguisher to najlepsza broń z updateu dla pyro. Podpalenie miotaczem, i z dwa-trzy machnięcia wystarczą na każdego. Kilka razy nawet rozwaliłem tak niepodpalonego Heav'ego (cud, cud! Czcijcie mnie!).

Dojrzały Headcrab

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 10:56 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Chciałbym jeszcze dodać, że Axtinguisher to bardzo dobra broń do pracy w grupie. Kiedy zbierze się dwójka Pyrosów, jeden może podpalać przeciwników, a drugi natychmiastowo ich dobijać.
Buhen
Meet the Headcrab

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 11:05 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Valkyrie napisał:
Z achiewów wnioskuję, że przy odpowiednim zaparciu można zuberować dwóch graczy jednocześnie. Nigdy jednak nie widziałem, by ktokolwiek to robił, a dwóch Heavy'ich przecież aż tak trudnych do trafienia medigunem nie jest. Wolni są, więc nie widzę problemów...

Uberować dwie osoby to nie problem, jeżeli przestaniemy kogoś leczyć podczas ubercharga to i tak uber zostanie przez ok. 1 sekundę. Wystarczy przeskakiwać między dwoma osobami i uber rozdzielony. Uśmiechnięty Jednak ma to wadę, uber zużywa się dwa razy szybciej. Niestety, kritzkriega nie można rozdzielić.
Valkyrie
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 14:46 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Współpraca pyrków ma niestety poważną wadę. Bardzo szczęśliwy Jeśli już znajdziemy miejsce, gdzie jest grupka wrogów, to raczej szybko zginiemy. Bardzo szczęśliwy

Ale widziałem świetny filmik z Axtinguisherem. Na Dustbowl (1. mapka) pyrek wyciął w pień niemal całą drużynę niebieskich. xD Po prostu stali w jednym miejscu, a on machnął ogniem i zaczął naparzać z siekierki. Masakra... Bardzo szczęśliwy

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat