Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

W jakie gry aktualnie gracie? Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Joz
Kopfkrabbe

Steam ID: sc.com/id/joz

PostWysłany: Nie Wrz 14, 2014 21:06 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Po prawie 5h pod rząd w The Sims 4 dochodzę do wniosku, że nie jest tak źle jak wszystkie media mówią. Nie jest też dobrze, ale nie jest to tragedia pokroju SimCity z 2013.

Ta gra to jeden wielki kompromis. Brak tutaj dwóch najważniejszych funkcji które najbardziej odróżniały TS3 od poprzedniczki - otwarty świat i kreator stylów. Obie te rzeczy zostały wyrzucone z powodu [cenzura] optymalizacji, najgorszego grzechu TS3. Czwórka chodzi płynnie, nawet na moim wiekowym laptopie ze średnimi ustawieniami. Pamiętacie dziesięciominutowe czasy ładowania z TS3, a nawet TS2 na to czasem cierpiał - maksymalny czas ładowania tutaj to 15 sekund, nawet z uruchomieniem. Niestety, tych ładowań jest tutaj znacznie więcej - nawet przy banalnym przechodzeniu do sąsiada.

Ale kompromisów jest więcej. Kosztem otwartego świata, otoczenia są malutkimi, kilkuparcelowymi osiedlikami z mnóstwem ekranów ładowań - ale za to jest teraz więcej rzeczy do roboty na tych małych przestrzeniach. Multitasking Simów to coś bardzo dużego, aż byłem w szoku gdy mój Sim nie przerwał czytania książki aby udać się do toalety, ale kontynuował czynność tam jak każdy normalny człowiek. Wyszukiwanie ścieżek też jest o wiele lepsze, a randomowe blokowanie i zapominanie czynności - praktycznie wyeliminowane.

Fani Kreatora Stylów, którzy tacy jak ja spędzali po kilkanaście godzin na urządzanie pokojów i domów do perfekcji, dostali w zamian ulepszony Kreator Simów, który nawet działa, chociaż tęsknię za suwakami (a także, 14 lat serii i wciąż wszyscy mają taki sam wzrost, get your shit together EA), oraz bardziej intuicyjny tryb budowania. Pokoje działają jak obiekty i nawet to się sprawdza. Na pewno przyspiesza to proces budowania; jest także sporo zapisanych stylów różnych pomieszczeń - właśnie zauważyłem że więcej czasu jak nigdy spędziłem na właściwym graniu a nie urządzaniu.

Grzechy tej gry są te same co od początku - podstawka jest goła, za chwilę wyjdzie pierwszy dodatek a następne będą się ukazywać co pół roku. W chwili obecnej nie opłaca się kupować tej gry - o wiele lepszym pomysłem jest poczekać ze 2-3 lata i kupić w takiej samej cenie (nawet z uwzględnieniem inflacji), ale ze wszystkimi dotychczasowymi dodatkami. A i scena moderska się rozwinęła.

Ogólna ocena to "it's slightly better than I expected". Ale czyżbym dawał EA taryfę ulgową, bo spodziewałem się totalnego gówna na miarę SimCity? Chyba mam za miękkie serce.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
stary_hipis
Świeży Headcrab

PostWysłany: Czw Paź 02, 2014 21:10 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Fallout New Vegas.
Ciumko
Młody Headcrab

Xfire: Ciumko
PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 16:02 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Odkurzylem San Andreas i po raz pierwszy je przeszedlem od a do z. Dziwie sie ze zrobilem to dopiero teraz. : P Teraz pora na Vice City Uśmiechnięty

Najstarszy z Headcrabów

Steam ID: - Sorcerer -

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 18:18 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat:
Fani Kreatora Stylów, którzy tacy jak ja spędzali po kilkanaście godzin na urządzanie pokojów i domów do perfekcji,

Pozazdrościć ilości wolnego czasu...

Ostatnio gram w Mass Effect wszystkie trzy po kolei i ciągle jestem gdzieś w 1/3 pierwszej części bo nie mam kiedy usiąść żeby się pobawić...

Wędruję ku tęczy przez czas i przestrzeń. Uśmiechnięty
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
Kalin
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 3

Steam ID: Kalin1223
Xfire: to frajer!
PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 18:38 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

W tego mass effect grasz od początku headcraba.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 19:26 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Bo lubię do niego wracać. Uśmiechnięty Już z kilka razy przeszedłem całość. Za każdym razem odkrywam coś nowego, a wypowiedzi towarzyszy są inne. Uśmiechnięty Do tego zabijanie miażdżymordy pieszo zaczęło mnie bawić. Uśmiechnięty

Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
Knight
Stary Headcrab

Steam ID: Knight5002

PostWysłany: Czw Paź 16, 2014 07:03 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sorcerer napisał:

Ostatnio gram w Mass Effect wszystkie trzy po kolei i ciągle jestem gdzieś w 1/3 pierwszej części bo nie mam kiedy usiąść żeby się pobawić...

W sumie, od ostatniego miesiąca, robię to samo. Muszę przyznać, że DLC Cytadela jest wesoła xD.

Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Czw Paź 16, 2014 08:45 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

O tak. Ten dodatek pokazuje jak wyglądała by cala gry gdyby wydawca nie upadł na głowę. :/

Mam aktualnie dokupione wszystkie dodatki, więc grania jest naprawdę dużo. Uśmiechnięty W końcu się przemogłem i dokupiłem Omegę mimo, że jest droga...

Knight
Stary Headcrab

Steam ID: Knight5002

PostWysłany: Czw Paź 16, 2014 21:13 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No to po miesiącu zabawy właśnie ukończyłem trylogię Mass Effecta z Perfekcyjnym zakończeniem (Shepar żyje ;p) xD. Może wkrótce od nowa zacznę, ale narazie czas w końcu się zabrać za Alien: Isolation.

Edit: 22-10-2014
Miałem przejść Aliena, ale jakoś wyszło, że Dreamfall: Chapters się pojawił dziś i po przejściu muszę przyznać, że jak na pierwszy rozdział (trwający 4h jak się na szybkiego przechodzi :< ), gra była warta swojej ceny (57 zł na kinguin.pl). Gra jest lepsza od Dreamfall: The Longest Journey, ale do The Longest Journey jeszcze trochę brakuje.

Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Pią Sty 16, 2015 14:53 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Gram sobie w Skyrim i muszę stwierdzić, że jak na grę za 4 Euro, to jest całkiem spoko. Oczko Już spędziłem w tym miłym miejscu ponad 50 godzin i się nie nudzę. Uśmiechnięty

Sion
Headcrab wyjadacz

Steam ID: Sion[PL]

PostWysłany: Pią Sty 16, 2015 19:05 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

W końcu się znudzisz, tej gry jest po prostu za dużo... Oczko
django
Stary Headcrab

Xfire: django1wz
PostWysłany: Pią Sty 16, 2015 23:15 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja bym zagrał znowu w Planescape Torment ale mi się nie chce. Smutny Zresztą nawet czasu brak.
Piracka wersja miała bugi uniemożliwiające ukończenie. Może wersja z GoGu będzie lepsza... I chciałbym już znać tyle słów po angielsku, żeby grać w to komfortowo.

Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Sob Sty 17, 2015 16:33 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Za 10 zł nabędziesz legalną polską wersję, a dubbing jest zupełnie spoko. Uśmiechnięty Zresztą w tej grze to dubbing składa się z pojedynczych zdań. Uśmiechnięty

Sion napisał:
W końcu się znudzisz, tej gry jest po prostu za dużo... Oczko

Niekoniecznie się znudzę, bo lubię chodzić po pięknych miejscach i odkrywać różne zamki, jaskinie i tak dalej. Wędruję sobie, rozmawiam z ludźmi, wykonuję misje poboczne i od czasu do czasu wracam do głównych. Uśmiechnięty
Ostatnio byłem nad morzem no i krajobraz normalnie powala na łopatki. Nie dziwię się, że ta gra wygrała z EA.

majan_pl
Stary Headcrab

Steam ID: majan_pl

PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 16:06 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ostatnio przeszedłem Talos Principle i polecam jak najbardziej. Więcej o grze możecie przeczytać w mojej recenzji na steamie: http://steamcommunity.com/id/majan_pl/recommended/257510/

Stary Headcrab

Xfire: django1wz
PostWysłany: Sob Sty 31, 2015 00:25 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zacząłem właśnie grać w Sanitarium. Bardzo wesoła gierka. Polecam. Gdzie ja położyłem swój prozac.

Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Sro Mar 18, 2015 23:04 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nadal w Skyrim. To już 561 godzin i nadal nie jestem jakiś znudzony. Bardzo szczęśliwy

Magpie
Gonarch

PostWysłany: Czw Mar 19, 2015 12:05 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A ja gram w Rayman Origins i Rayman Legends - świetne gierki, bardzo mi się spodobały. :] No i jeszcze Monochroma, ma ciekawy klimat który bardzo mi przypadł do gustu, ale czeka na lepsze czasy.
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Czw Mar 19, 2015 13:44 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Swoją drogą ciekawe jest podejście Bethesdy, która nie tylko pozwala graczom na dowolne modyfikacje swoich gier ale nawet w menu znajdziemy opcję dodawania ekstra plików. Uśmiechnięty
Właśnie skorzystałem z owej możliwości i postawiłem piec w kuźni, w której normalnie go nie było. Uśmiechnięty

Magpie
Gonarch

PostWysłany: Czw Mar 19, 2015 14:05 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Narobiłeś mi ochoty na tego Skyrima. Język Jak tylko będzie więcej czasu to się za to wezmę, ciekawi mnie tylko czy dam radę przegrać ponad 500 h. Język
Sion
Headcrab wyjadacz

Steam ID: Sion[PL]

PostWysłany: Czw Mar 19, 2015 15:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sorcerer napisał:
Nadal w Skyrim. To już 561 godzin i nadal nie jestem jakiś znudzony. Bardzo szczęśliwy

Czyli jednak byłem w błędzie...

Ile mniej więcej już udało Ci się zrobić? I na podstawce czy też z DLC'kami?
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat