Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

atak "hakera" Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor Wiadomość
Magpie
Gonarch

PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 14:41 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Image
Jakiś 13 letni "haker" z Koziej Wólki włamał nam się do systemu newsów i wszystkie pokasował.
Tylko newsy, wszystko inne jest na miejscu.
Oczywiście PGCT wkrótce wznowi działalność, bo nic się nie stało, chociaż dzieciak się wielce odgraża i oczywiście tak tego nie zostawię. Napisałam już do admina webd.pl i czekam na odpowiedź, jak macie jakiś pomysł co jeszcze można zrobić, żeby gnojkowi odechciało się takich zabaw to śmiało, nie krępujcie się.

Ostatnio zmieniony przez Magpie dnia Pią Gru 26, 2008 15:06, w całości zmieniany 3 razy
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Calom
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 1

Steam ID: calom666
Xfire: calom666
PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 14:55 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Luise napisał:
www.pgct.up.pl
Jakiś 13 letni "haker" z Koziej Wólki włamał nam się do systemu newsów i wszystkie pokasował.
Tylko newsy, wszystko inne jest na miejscu.
Oczywiście PGCT wkrótce wznowi działalność, bo nic się nie stało, chociaż dzieciak się wielce odgraża i oczywiście tak tego nie zostawię. Napisałam już do admina webd.pl i czekam na odpowiedź, jak macie jakiś pomysł co jeszcze można zrobić, żeby gnojkowi odechciało się takich zabaw to śmiało, nie krępujcie się.

Ja bym mu uciął nogi , ale mam za daleko do niego . Ja bym zgłosił na policje , tylko że numer ip hackera by się przydał .
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
Magpie
Gonarch

PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 15:01 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Calom napisał:
Ja bym zgłosił na policje , tylko że numer ip hackera by się przydał .

Jakby gościu włamując się do systemu newsów obraził prezydenta Kaczyńskiego, to z miejsca by się tym zajęli, ale tak to mnie co najwyżej mogą na tej policji wyśmiać... Generalnie boję się, że admin serwera też będzie miał mnie w dupie.
Mixon
Headcrab 4 dead
Ostrzeżenia: 3

Steam ID: http://(sc).com/id/mixon/

PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 16:04 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nie pojęte jest dla mnie kto i po cholerę to zrobił. Co go mogło tak w tej stronie wkurzyć >.>?

Dojrzały Headcrab

Steam ID: doloreshaze

PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 16:10 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Stawiam ze to krystian, rewanzuje sie za tego bana o ktorego wnosila Luise Uśmiechnięty

Gonarch

PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 16:11 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Mixon napisał:
Nie pojęte jest dla mnie kto i po cholerę to zrobił. Co go mogło tak w tej stronie wkurzyć >.>?

A mało jest takich dupków na świecie? Może skasowałam mu posta, może Ty nie pozwoliłeś mu wstąpić do teamu, może się obraził, że "dyskryminujemy" non-steamowców, może chciał się popisać przed kumplami jaki to z niego haker, widać przecież, że to jakiś dzieciak.

Nie sądzę, żeby koleś potrafił coś więcej, niż to co zrobił, ale wolę dmuchać na zimne, w końcu wszyscy byśmy chcieli w przyszłości uniknąć podobnych niespodzianek.
Getai Daktu
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 16:14 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Niemniej swój cel osiągnął, bo [cenzura]ł Luise i narobił bałaganu a takim penisom przecież tylko o to chodzi, nie?

Dojrzały Headcrab

PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 16:43 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Czy strona dziala w oparciu o jakis darmowy CMS ? Jezeli tak, to upewnij sie ze jest zawsze zaktualizowany do najnowszej wersji.

Gonarch

PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 16:50 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nie, ale system newsów to gotowy skrypt, PsNews; sprawami technicznymi jednak zajmuje się Dabu i jego należy pytać o szczegóły. Uśmiechnięty

Pewnie nasz "haker" znalazł w necie jakiś gotowy tutek jak się włamać do PsNews i postanowił się wielce popisać.
Ale skasowane newsy to mały problem, chciałabym tylko, żeby ten smrodek poniósł konsekwencje swojego zabawiania się.
Valkyrie
Headcrab wyjadacz

Steam ID: Valkyrie_pl
Xfire: valkyriepl
PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 18:04 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Idealny sposób postępowania z takimi ludźmi jest prosty. Podchodzisz do takiego, strzelasz mu w pysk z całej siły, potem rzucasz mądrą frazę (+ mówisz za co to), a gry dzieciak leży na ziemi i zalewa się łzami - odchodzisz. Jeżeli to go nie nauczy, to następnym razem dostaje po prostu łomot.

Niestety obie metody są niewykonalne. A szkoda. :/

Dolores Haze
Dojrzały Headcrab

PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 18:08 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Luise napisał:
Nie, ale system newsów to gotowy skrypt, PsNews; sprawami technicznymi jednak zajmuje się Dabu i jego należy pytać o szczegóły. Uśmiechnięty

Pewnie nasz "haker" znalazł w necie jakiś gotowy tutek jak się włamać do PsNews i postanowił się wielce popisać.
Ale skasowane newsy to mały problem, chciałabym tylko, żeby ten smrodek poniósł konsekwencje swojego zabawiania się.

Niestety sprawa jest zbyt blacha aby ktokolwiek sie tym zajal. Wiem co czujesz, bo miesiac temu skradziono mi konto STEAM. Tez zrobil bym wszystko aby dorwa sku*****.

Mysle ze mozesz kontaktowac sie z firma hostingowa, moze oni beda w stanie podac ci IP z ktorego ktos dokonal wlamu, ale pytanie czy to IP do czegokolwiek ci sie przyda.

Headcrab budowniczy

Steam ID: Frankess
Xfire: frankess
PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 18:20 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jedynie do zemsty (np: jakiś kolega informatyk, znający się na rzeczy na tyle dobrze, że mógłby odpłacić się dzieciakowi z nadwyżką). Ale zapewne tego właśnie oczekiwał ten dzieciak. Zabawić się z nami. Poczytać posty wkurzonych ludzi. Może małą rywalizacje rozkręcić. Jedyne, co można zrobić to przyjąć te włamanie za ostrzeżenie i lepiej się zabezpieczyć.

Dojrzały Headcrab
Ostrzeżenia: 1

Steam ID: Prawdopodobnie Kazio.

PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 18:24 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Szczerze nie rozumiem takich pociskaczy netowych. Widać, że dzieciak i jak ktoś to napisał wyżej że pewnie robił to z tutka.

Gonarch

PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 19:20 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dolores Haze napisał:
Mysle ze mozesz kontaktowac sie z firma hostingowa, moze oni beda w stanie podac ci IP z ktorego ktos dokonal wlamu, ale pytanie czy to IP do czegokolwiek ci sie przyda.

Admin mi odpisał, pyta o to, kiedy newsy zostały skasowane. Być może uda się je odzyskać, ale nie sądzę, żeby ktoś zajął się tropieniem jakiegoś smarka. Zresztą jakie można wobec niego wyciągnąć konsekwencje? Mamusia mu nie da deseru i zabroni korzystać z komputera przez tydzień?
Niech się dziecko cieszy i chwali przed kolegami z gimnazjum, że "on wzioł i z hackował takom jednom gupiom stronke, hehe".

Valkyrie, Twoja metoda jest najlepsza. Rozbawiony Gordon Żeby tylko była wykonalna...

Acha, jeszcze jedna rzecz: nasz "haker" prawdopodobnie jest tak głupi, że myślał, iż kasując newsy zhackował całą stronę. Wątpię, żeby komuś takiemu udało się naprawdę zhackować cokolwiek, zresztą jakby tylko spróbował wbić na serwer, to wtedy już byłaby grubsza sprawa i ktoś by się tym zajął.

Tak jak napisał Frankes - musimy się lepiej zabezpieczyć. Czekam, aż na forum wpadnie Dabu i wtedy pomyślimy, co dalej.
Dav
Fast headcrab
Ostrzeżenia: 2

PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 19:30 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Luise, kiedyś byłem w podobnej sytuacji kiedy to została mi "wyrządzona krzywda" przez internet Uśmiechnięty Coś prawie jak to, tyle że dochodziła do tego obraza mojej osoby. Napisałem wiadomośc z zapytaniem w tej sprawie do KGP ( http://www.policja.pl/ ). Dzień później dostałem wiadomośc od miłej Pani Kasi:

Cytat:
Uprzejmie informuję, że przedstawione przez Pana zdarzenie może stanowić przestępstwo uregulowane treścią art. 216 k.k. (“§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.).

Jeżeli ma Pan uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa należy złożyć zawiadomienie w najbliższej jednostce Policji.

Było coś jeszcze o łamaniu zabezpieczeń własności prywatnej (serwera), kradzieży danych itd., ale nie posiadam już niestety wiadomości z późniejszej korespondencji.

Okazało się, że człowiek, który zadarł z prawem był 15-letnim dzieciakiem. Odpuściłem, bo żal mi było jego rodziców, musieliby chyba zapłacic wysoką grzywnę za tego bachora. Grunt, że wszystko się skończyło dla wszystkich szczęśliwie, dla mnie, dla rodziców. No prawie dla wszystkich, chłopaka później w internecie nie widziałem Uśmiechnięty

Radzę Ci podjąc jakieś kroki, ukaranie sprawcy jest możliwe, policja nie zawsze olewa ludzi, a tępić takie przypadki się powinno.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Valkyrie
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 19:36 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Heh. Zastanawiam się, czy by nie połączyć Headcrab.pl z PGCT jakoś bardziej, niż jest obecnie. W końcu była mowa o możliwych zmianach. Uśmiechnięty Ale to tylko domysły. Mniejsza. Wiem, że moja metoda rewanżu jest najlepsza, ale też zdaję sobie sprawę, że sposobność wykonania jej ma nikłe szanse zaistnienia.

Nudzi mi się, toteż pobawię się w drobną analizę owego "newsa" na stronce PGCT. Na początek należy założyć, że forma wiadomości nie jest stylizowana, bo w takim wypadku moją analizę można wywalić do kosza, spalić, zakopać i wrzucić (ziemię, w której to zakopano) do oceanu. Tak więc... Użycie języka angielskiego, choć znikome jest kompletnie błędne. Nie mówię o zapisach fonetycznych, ale choćby o wstępie "I'am". Każda nauczycielka by się pochlastała widząc takie cudactwo. Do tego nadmierne użycie wszelkich form słowotwórstwa anglopolskiego, które wedle dzisiejszej młodzieży jest "cool i w ogóle". Emotikonki użyte w takich dawkach również świadczą o nikłej inteligencji piszącego. Ich się używa do wyrażenia odczuć, i tym podobnych, a nie jako styl pisania. Jestem zszokowany, że gnojek, który to pisał był na tyle inteligentny, by potrafić napisać duże litery. Jest to umiejętność szczątkowa u takich, jak on, więc niepodważalnie mamy do czynienia z czołowym przedstawicielem kasty (xD). Do tego przeprosił Speedera. Czyżby posłużył się jego kontem? Zresztą mniejsza.

Generalnie rzecz biorąc oby nasz mały sukinsyn kontynuował swoją działalność. W szybkim tempie zaprowadzi go to do pierdla. Gdybyśmy zaś żyli w Ameryce, to zapewne delikwent już miałby dożywotni zakaż zbliżania się do komputerów (w ramach złagodzenia wyroku dla upośledzonych możliwe, że zakaz obejmowałby tylko maszyny z dostępem do internetu).

A tak przy okazji - "Admin mi odpisał, pyta o to, kiedy newsy zostały skasowane." Nie będzie to problemem, bo przecież mamy datę i godzinę na newsie: 15.12.2008 14:31.

Edit:
Ooo... Słowo "sukinsyn" nie jest cenzurowane. Znalazłem szczelinę w zabezpieczeniach forum! Bardzo szczęśliwy

Magpie
Gonarch

PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 19:50 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Valkyrie napisał:
Do tego przeprosił Speedera. Czyżby posłużył się jego kontem?

Tak, jak zresztą widać na screenie. Konto Speedera zostało usunięte, jeśli zechce pisać, to założę mu nowe.

DawSolo - dzięki za radę, zapewne z niej skorzystam, bo co mi szkodzi zadzwonić/wysłać maila, poczekam tylko, czy admin serwera mi coś powie w tej kwestii.
prabab
Rainbow Headcrab

PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 20:38 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sprawdź IP i zadzwoń do jego dostawcy internetu - delikwentom takim OD RAZU blokuje się dostęp do sieci Oczko.
trawiator
Stary Headcrab

PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 21:10 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

prabab napisał:
Sprawdź IP i zadzwoń do jego dostawcy internetu - delikwentom takim OD RAZU blokuje się dostęp do sieci Oczko.

W chinach może i tak, niestety nie u nas. Oczko
Valkyrie
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 22:19 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

W USA dostałby, jak już mówiłem, dożywotni (lub chociaż na x lat) zakaz zbliżania się do PeCetów z dozorem kuratora. Jedna z niewielu rzeczy, dla których żałuję, że nie jesteśmy w USA. Bardzo szczęśliwy

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat