Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Komiksy Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Maxiter
Furrcrab

Steam ID: Gorky0
Xfire: maxiter
PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 15:02 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Z takich starszych ;P :

1. Tytus, Romek i Atomek.
2. Kaczor Donald!
3. Punisher

A z nowszych:
1. Furthia High
2. Better Days
3. The Conspiracy

No to na tyle chyba ^^

Image
Image
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
pvO
Dojrzały Headcrab

PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 15:22 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

W szafie mam caly karton po 21" TV wypelniony komiksami. w nich takie perelki jak Supermeny, Batmany, Spidermany, Wydania Specjalnie (gwiazdki wsrod kolekcji), Lobo i "prawie" wszystkie Spawny. Komiksy o Obcym i Predatorze tez sie znajda. Oczywiscie mialem spora kolekcje Kaczorów Donaldow i Gigantow, ale ofiarowalem je mlodszemu pokoleniu

bil-u
Poison headcrab

Steam ID: bil-u

PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 21:12 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Najlepszym komiksem ever jest V for Vendetta. Najgłębszy i o najbardziej poruszającej historii. Watchmen tez są świetni, ale w moim rankingu to V jest dziełem które wywarło na mnie największy wpływ. Film tez wypadł nienajgorzej.

Headcrab wyjadacz

Steam ID: Valkyrie_pl
Xfire: valkyriepl
PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 21:40 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja ten film miałem gdzieś na płytce, ale mi się zapodział. A szkoda, bo bardzo mi się spodobał (oglądałem go pewnie kilkanaście razy) i bardzo chciałbym zobaczyć go ponownie. Nie wiedziałem jednak, że jest też o tym komiks...

bil-u
Poison headcrab

Steam ID: bil-u

PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 22:13 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Valkyrie napisał:
Ja ten film miałem gdzieś na płytce, ale mi się zapodział. A szkoda, bo bardzo mi się spodobał (oglądałem go pewnie kilkanaście razy) i bardzo chciałbym zobaczyć go ponownie. Nie wiedziałem jednak, że jest też o tym komiks...

W komiksie jest o wiele dokładniej nakreślona postać V i tego jak stał się tym kim stał. Polecam przeczytać bo w filmie zostały wycięte pewne ważne fragmenty.

Młody Headcrab

Steam ID: 18Firm18

PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 23:01 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Bil-u ja ich nie mogę nigdzie kupić :/
Uwielbiam film jak i wszystko co z V związane.
Ciesze się ,że jest ktoś na forum ,który uwielbia to samo !
A przy okazji Watchmen , batman , spiderman , spawn i inne marvel'owo - Dc'owe komiksy gdzieś się znajdą.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Joz
Kopfkrabbe

Steam ID: sc.com/id/joz

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 15:27 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Fidler523 napisał:
Bil-u ja ich nie mogę nigdzie kupić :/

Polecam Empik. Ja mam tam wtyki i po prostu sprowadzają. Sprawdź czy mają, ale na początek polecam sprawdzić ich stronę www : http://www.empik.com
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Magpie
Gonarch

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 17:54 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja nie przepadam za europejskimi i amerykańskimi komiksami, wolę mangę, a jeśli już coś czytam, to tylko kilka internetowych.

Też kiedyś czytałam Kaczora Donalda, chyba od trzeciej klasy podstawówki aż do gimnazjum, miałam tego pokaźny stos, potem oddałam młodszym dzieciakom z sąsiedztwa. To były czasy. Uśmiechnięty Z wczesnego dzieciństwa pamiętam poprzedników KD, nazywała się chyba ta gazetka "Mickey Mouse", ale za bardzo nie pamiętam, czy było tam coś oprócz komiksów.

Poza tym lubiłam za młodu Tytusa, Romka i A'Tomka, teraz też chętnie wracam do tych komiksów jeśli mam okazję.
adiJ
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 1

Xfire: Szkoda RAMu
PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 18:38 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja tam uwielbiam http://www.losux.yoyo.pl/ A tak poza tym były wszelkiej maści Marvel'y itp. choć specjalnie fanem nie jestem ; >

Świeży Headcrab

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 23:11 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

*gasp!*
jak ten temat może być martwy?! Gordon wywiesił jęzor

wiem, wiem.... przychodzę tu, siejąc chaos i reanimując konające tematy, ale komiksy to chyba 70% mojego życia :E

wychowałam się na Thorgalu, którego jeszcze brat mi czytał, ale odkąd samodzielnie składam literki, pochłaniam całe serie jak Galactus planety Język
(odezwał się mój wewnętrzny nerd xD)
tak jak w normalnym świecie jest Mac vs PC, tak w świecie komiksów jest Marvel vs DC.
osobiście, jestem fanką tej pierwszej firmy, odkąd zobaczyłam pierwsze odcinki X-menów na jakimś tam kanale z bajkami... tej starej serii z lat 90 xD
od tamtej pory przeczytałam 3 różne serie X-menów, masę One-shotów, crossoverów, 2 serie Iron Mana, 1 serię Avengersów... mogłabym dalej wymieniać, ale przejdę może teraz do ambitniejszych komiksów Oczko

Alan Moore... i wszystko powinno być jasne Język
300, Sin City, V for Vendetta... zaliczyłam wszystkie, ale spośród nich, 300 najbardziej mi się podobało.

Neil Gaiman - znany ostatnio głównie z ekranizowanej niedawno Koraliny, jest autorem scenariusza do bardzo popularnego komiksu "Sandman"; mój prywatny bóg.
(napisał też scenariusz do świetnego komiksu "Ostatnie kuszenie", który mi się spodobał do tego stopnia, że zaczęłam słuchać Alice'a Cooper'a, który jest główną postacią)

co do mangi... kiedyś lubiłam, zaczytywałam się w Naruto, Hellsinga i jeszcze coś tam, ale szybko mi się znudziło. kreska mi się przejadła i stwierdziłam, że nie podoba mi się mentalność większości postaci.
Joz
Kopfkrabbe

Steam ID: sc.com/id/joz

PostWysłany: Pon Cze 29, 2009 17:11 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Osobiście, odkąd poznałem magię Batmana i Strażników wolę DC. Z Marvela podobał mi się tylko Punisher, Daredevil i Blade (No i oczywiście Kapitan Ameryka, ale to przecież oczywiste). V jak Vendetta był dobry, ale brakowało mu tej... ikry. Mangi szczerze nienawidzę. Jest to moim zdaniem kaleczenie komiksów.
A co do Thorgala, nigdy mi się nie podobał. Naprawdę. Z polskich to wolę Tytusa Romka i A'Tomka, lub Jeża Jerzego Bardzo szczęśliwy
Angyem
Świeży Headcrab

PostWysłany: Pon Cze 29, 2009 21:13 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

kiedyś Thorgal był dla mnie dziwną książką z fajnymi obrazkami xD
jak ostatnio po niego sięgnęłam, to stwierdziłam, że fabuła jest koszmarnie nudna.

nie lubię Kapitana Ameryki, cieszę się, że go zabili :/
(chociaż w zespole z Iron Manem był znośny)
moimi faworytami są Cable i Deadpool, zwłaszcza razem Bardzo szczęśliwy
Antyobywatel
Headcrab wyjadacz

Steam ID: Antyobywatel

PostWysłany: Pon Cze 29, 2009 21:35 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Thorgal to klasyka, kochałem ten komiks za swoisty klimat.
Pamiętam że jakieś 5 lat temu miałem w rękach tomik czy dwa takiej mangi... jak jej tam było.. nie pamiętam. Obraz post apokaliptycznego świata, ludzkość zniszczona jakąś zarazą co to rozpuszczała im wnętrzności a na zewnątrz utwardzała tak że w końcu pękali i wszystko się z nich wylewało, zostawały skorupy... Była też jakaś fabuła ale jej już zupełnie nie pamiętam. Zeschizowane okropnie ale podobało mi się. Ktoś kojarzy? Wróciłbym sobie do tego.

Angyem
Świeży Headcrab

PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 00:54 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Eden: It's an Endless World
jedna z nielicznych mang która mi się szczerze podobała.
doczytałam do chyba 7 tomu i odpuściłam, bo mi się znudziło
Antyobywatel
Headcrab wyjadacz

Steam ID: Antyobywatel

PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 15:27 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

O, mój starszy potwierdza to było właśnie to.
Czas się wybrać do Roberta - człowieka który ma więcej komiksów i książek niż nie jedna księgarnia. Uśmiechnięty

paint
Stary Headcrab

PostWysłany: Sro Gru 02, 2009 21:40 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

To i ja pobawię się defibrylatorem, a co!

Komiksu jamerykanckiego szczerze nie lubię. Głównie za majtki z paskiem na rajtuzach i peleryny. I za kreskę. Co za dużo cienia to niezdrowo.
Do tej pory za jedynie słuszną uważałem mangę. Rysowana jak bóg przykazał, czarno biała. Ostatecznie lekko koloryzowana, ale bez przesadyzmów.

Do momentu, kiedy zainteresował mnie Thorgal.
Nie wiem, jak Van Hamme to robi, ale szacunek za zwroty akcji! Świat wykreowany w Thorgalu spodobał mi się nadzwyczajnie. Z jednej strony technologia, z drugiej nordyccy bogowie, a pośrodku saga rodziny Aegirssona. Mieszanka wybuchowa! Może trochę wyidealizowane relacje członków rodziny, ale za to inspirujące i dodające otuchy.
Czytałem opinie, że nowy styl graficzny Rosińskiego jest nietrafiony, ale mnie się podoba. Jedyne, do czego się czepiam, to mimika twarzy. Rosiński nie potrafi uchwycić radości na twarzach swoich bohaterów. To znaczy owszem, uśmiech na twarzach widać. Widać też, że ktoś się cieszy. Ale nie jest to oddane z odpowiednim realizmem. To samo, kiedy ktoś zaciska zęby. Myślę, że brakuje odpowiedniego oddania napięcia mięśni pod skórą twarzy...

Tak apropos: nie miałby ktoś do sprzedania kilku tomów za rozsądną cenę? W wydawnictwie chcą kosmicznych pieniędzy, to samo na allegro. Oczko

Idąc za ciosem znalazłem drugą opowieść: "Western". Fabułę idzie rozszyfrować już po 5 stronach, ale czyta się z przyjemnością do samego końca.

Następny w kolejce jest "Szninkiel". MASAKRA! To odpowiednie słowo. Van Hamme ma chyba jakieś porachunki natury egzystencjalnej, ale historia trzyma się kupy i prowadzi do zaskakującego finału. To drugi zaraz po mandze "BLAME!" komiks, który zrobił na mnie takie wielkie wrażenie.
Flicker
Obama's Headcrab

Steam ID: Flicker

PostWysłany: Czw Gru 03, 2009 00:40 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Looking For Group!

Mroczny Headcrab

Steam ID: MrocznyMrocz
Xfire: Xfrajer ssie
PostWysłany: Czw Gru 03, 2009 12:27 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Flicker napisał:
Looking For Group!

OMG oczywiście, że LFG ! Bardzo szczęśliwy Najlepsza parodia fantasy ever... No i Richard tam jest http://lfgcomic.com/ Oczko

Z komiksów Sohmera i Lara świetny jest jeszcze Least I Could Do Bardzo szczęśliwy
http://leasticoulddo.com/

Magpie
Gonarch

PostWysłany: Sro Gru 08, 2010 22:51 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Odświeżę temacik.
Jakiś czas temu zakochałam się w przygodach pewnego sprośnego kocura imieniem Fritz. Obejrzałam dwa filmy z jego przygodami (opisywałam chyba nawet wrażenia na forum), a potem oświeciło mnie, że przecież oba filmy miały komiksowy pierwowzór. No i owszem, w latach sześćdziesiątych powstało sporo historyjek o Fritzu, a ich autorem jest niejaki Robert Crumb. Trzeba przyznać, że gość ma pomysły... Bardzo szczęśliwy (chociaż innych jego komiksów nie znam, wstyd się przyznać)
Ciężko mi ocenić co jest lepsze, komiks czy filmy. Obie rzeczy są niemal tak samo sprośne i kontrowersyjne, a przez to świetne. Mr. Green
Polskie wydanie "Kota Fritza" zawiera niemal wszystkie historyjki Crumba, a te pozostałe można wygrzebać gdzieś na necie.

Jako ciekawostkę dodam, że po obejrzeniu filmowej adaptacji przygód swojego bohatera Crumb się załamał i zażądał usunięcia nazwiska z czołówki... Po czym narysował dość zjadliwą, ostatnią historyjkę o Fritzu.

Komiks i filmy oczywiście polecam, ale tak jak napisałam wcześniej - nie każdemu. Niektórym będzie trudno to strawić. Mr. Green
GrejnoM
Dojrzały Headcrab

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 23:43 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Odświeżam temat, by podzielić się z Wami moim odkryciem komiksowym, już sprzed kilku miesięcy.
MS Paint Adventures. Ten komiks, w pełni angielski, jest dziełem sztuki z grubo ponad 4000 stron. I mówię w tym momencie tylko o jednym z 4 komiksów na tej stronie.
Owe 4 komiksy to Homestuck, który jest obecnie jedynym updeatowanym komiksem na stronie, Problem Sleutch, od którego powinno się zacząć, jeżeli się chce przejść przez Homestuck, oraz Brad Quest i Jailbreak, które nie mają żadnego nawiązania do Homestucka, i są niedokończone. Ale i tak, warto je przejrzeć. Homestuck, sam w sobie, jest jak na razie najbardziej rozwiniętym komiksem.
Dokładniej o MSPA można poczytać na tej stornie. Prawdopodobnie nie była dotykana przez autora tego serwisu od dwóch lat, ale z podstawami strony się tam zapoznacie.

Uprzedam, jeżeli ktoś postanowi przeczytać wszystkie komiksy od deski do deski, to radzę zarezerwować sobie na to kilka dni. Osobiście uważam, że warto te kilka dni poświęcić.

Welcome to Night Vale.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat