Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Dyskusje luźne Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Elektryk
Headcrab pod napięciem

Steam ID: elektryk91
Xfire: wywalcie tą rubrykę bo Woozie tak każe!
PostWysłany: Wto Maj 08, 2012 17:22 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

zEB napisał:
No jasne, przecież lepiej zatrudnić debila, a potem marudzić, że trzeba mu 15 razy tłumaczyć jedną rzecz. Brawo.

Nie. Po prostu jak osoba się chwali swoją inteligencją to już wiem, że nie jest typem osoby z którą chciałbym pracować. A po to, żeby nie musieć 15 razy tłumaczyć to zatrudniłbym osobo z dużą wiedzą i doświadczeniem.

Fr0styyy.
Bad Company 2 Headcrab
Ostrzeżenia: 3

Steam ID: marco562

PostWysłany: Wto Maj 08, 2012 17:24 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A ja jestem inteligentny, ale uważam się za idiotę Mr. Green

Uber Metalowy Headcrab

PostWysłany: Wto Maj 08, 2012 17:35 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wiesz co, jak długo żyję (a trochę tego będzie), to jeszcze nie widziałem człowieka który by się wszędzie chwalił tym jaki to jest inteligentny. Pewnie dlatego, że inteligentni ludzie zajmują się innymi rzeczami niż swoim ego. Śmiem wręcz wierzyć żeście sobie tych "chwalipiętów" wymyślili, żeby połechtać swoje ego.
Cytat:
O tych drugich pisałem w poprzednim poście, natomiast ja sam uważam się za inteligentną osobę co nie oznacza, że muszę od razu zrobić test IQ i zapisać się do MENSY.

Jestem się w stanie założyć, że i tak byś się nie dał rady zapisać, bo tam nie wystarczy zapłacić żeby się dostać, trzeba się jeszcze zmieścić w 3 czy 2 procentach w górnej części tabeli. A poza tym, nie byłeś np. ciekaw jakbyś sobie z takim testem poradził? Bo ja byłem, i między innymi z tego powodu lubię się pobawić takimi testami (swoich średnich wyników nie podam, żeby nie było, że się chwalę).

Cytat:
A po to, żeby nie musieć 15 razy tłumaczyć to zatrudniłbym osobo z dużą wiedzą i doświadczeniem.

To jest wypas sprawa, szczególnie jak się coś zmieni, i wtedy się okazuje że mega doświadczony koleś jest w gruncie rzeczy debilem niezdolnym do adaptacji :P
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Elektryk
Headcrab pod napięciem

PostWysłany: Wto Maj 08, 2012 18:01 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

zEB napisał:
Cytat:
A po to, żeby nie musieć 15 razy tłumaczyć to zatrudniłbym osobo z dużą wiedzą i doświadczeniem.

To jest wypas sprawa, szczególnie jak się coś zmieni, i wtedy się okazuje że mega doświadczony koleś jest w gruncie rzeczy debilem niezdolnym do adaptacji Język

Pisząc o doświadczeniu miałem też na myśli znajdowanie szybkich dróg rozwiązywania probemu korzystając z wcześniejszych doświadczeń. W moim zawodzie to przynajmniej działa.

Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

Steam ID: - Sorcerer -

PostWysłany: Wto Maj 08, 2012 23:02 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

zEB napisał:
Odnośnie IQ - normalnie jakbym widział brzydali którzy objeżdzają przystojniaków. Zazdrość to straszna cecha, wiecie?
Cytat:
Zależy kto jakim okiem patrzy. Ja bym wyśmiał.

No jasne, przecież lepiej zatrudnić debila, a potem marudzić, że trzeba mu 15 razy tłumaczyć jedną rzecz. Brawo.
EDIT:
Cytat:
Niestety, ale niektórzy ludzie swoje IQ traktują jak długość penisa i strasznie się tym jarają.

Tego typu teksty są charakterystyczne dla osób z niską samooceną. Popracuj nad tym.

To nie ma nic wspólnego. Współczynnik IQ to umiejętność rozwiązywania określonego rodzaju testów - np zagadek, a bycie inteligentnym i praktyczne używanie inteligencji to całkowicie co innego. Znam parę osób z IQ ponad 150 i nie są jakoś specjalnie mądre na co dzień, za to sporo w nich dumy...

Wędruję ku tęczy przez czas i przestrzeń. Uśmiechnięty
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
zEB
Uber Metalowy Headcrab

PostWysłany: Sro Maj 09, 2012 10:50 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Naprawdę w to wierzysz?
To współczuję.
Ten "określony rodzaj testów", to po prostu "zagadki" wymagające tylko i wyłącznie spostrzegawczości oraz łączenia i wykorzystywania faktów (ale tylko podanych w samej zagadce, i tylko one mają dla niej sens). Innymi słowy, doskonale przekłada się to na życiowe rozwiązywanie problemów z którymi nigdy wcześniej nie miało się kontaktu.
A to co większość ludzi nazywa "inteligencją" bardzo często opiera się na korzystaniu z wiedzy którą się posiada, ale wiedze można łatwo nabyć, a zwiększenie ilorazu inteligencji już takie proste nie jest.
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Sro Maj 09, 2012 14:04 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nie wiem czego współczujesz. Posiadania indywidualnego zdania? Krytycznego stosunku do firmy, której metody przez część ludzi zostały uznane za wiarygodne?
Już nie raz ten system był krytykowany. Żeby działał, to owe zagadki powinny być dostosowane indywidualnie do każdego testowanego inaczej po prostu wybiera się typy o wysokim wskaźniku umiejętności rozwiązywania określonego typu zagadek. Ludzie mają zbyt różne indywidualne doświadczenia żeby można było stosować do nich ten sam szablon. Nawet jeśli się weźmie pod uwagę parę osób.
Dla przykładu:
ja jestem muzykiem zajmującym się komputerami, interesującym psychologią i religiami/filozofiami (i jeszcze paroma innymi rzeczami). Mój sąsiad jest mechanikiem samochodowym, a zajmuje się motocyklami. Kolejny sąsiad interesuje się wyłącznie ogródkiem, a pracuje w handlu, a jeszcze kolejny ma firmę usługowo-budowlaną. Jaki wyobrażasz sobie dla nas wspólny mianownik?

Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
Elektryk
Headcrab pod napięciem

PostWysłany: Sro Maj 09, 2012 15:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sorcerer napisał:
Jaki wyobrażasz sobie dla nas wspólny mianownik?

Myślę, że zdolność do zgadywania po jakim schemacie porusza się czarny kwadracik dookoła sześcianu będzie w sam raz Oczko xD

Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Sro Maj 09, 2012 17:23 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Pomyślałem właśnie o zagadkach w Portalu. Dla mnie są logiczne, a dla osób które nie uważały na lekcjach fizyki niepojęte. Bardzo szczęśliwy

zEB
Uber Metalowy Headcrab

PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 13:18 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Elektryk napisał:
Sorcerer napisał:
Jaki wyobrażasz sobie dla nas wspólny mianownik?

Myślę, że zdolność do zgadywania po jakim schemacie porusza się czarny kwadracik dookoła sześcianu będzie w sam raz ;) xD

Ta zdolność to po prostu zwykła "spostrzegawczość". Jeżeli jesteś w stanie zauważyć pewien schemat tam, to zauważysz go w każdej innej dziedzinie. Proste jak budowa łopaty.
Cytat:
Już nie raz ten system był krytykowany.

I będzie krytykowany, bo każdy chciałby być najlepszy, a jeżeli wg. tego systemu nie jestem, to jest on do dupy, i zróbcie taki żebym był x]
Cytat:
Żeby działał, to owe zagadki powinny być dostosowane indywidualnie do każdego testowanego inaczej po prostu wybiera się typy o wysokim wskaźniku umiejętności rozwiązywania określonego typu zagadek.

Powinny być tak dobrane żeby każdy wypadał dobrze, i nikt nie był poszkodowany? Nonsens. To test badający wydolność umysłową, jak ktoś ma niską, to trudno. Nie każdy może być wysoki, nie każdy może być szybki, nie każdy może być silny. DEAL WITH IT.
Ja zauważyłem, że jak ktoś ma wyższe IQ, to szybciej można mu coś wytłumaczyć, choćby pierwszy raz to na oczy widział. Takie osoby szybciej się uczą, i latwiej rozumieją analogie.

Ciekaw tylko jestem, czy robiłeś taki test i jak wypadłeś. Bo coś czuję, że badziewnie ;)
Ale to będzie tak jak z tekstami typu "nie liczy się wielkość tylko technika". Jakimś sposobem dużo to mówi o ich warunkach fizycznych.
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 16:37 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Owszem robiłem - zgodnie z nim mam IQ 50 . Rozbawiony

A co do tego co napisałeś, to źle mnie zrozumiałeś - nie chodzi mi o to żeby wszyscy byli zadowoleni, tylko o to że takie same testy dla ludzi o zupełnie innych doświadczeniach nie są wiarygodne.

Gdyby tak jak w książkach SF w komputerze był zapis życia i doświadczeń danego osobnika, to wtedy na podstawie dostosowanych do jego skojarzeń zagadek można by ustalić wiarygodnie IQ.
Natomiast jeśli testy są takie same dla wszystkich, to nie sprawdzają IQ tylko przynależność do pewnej grupy ludzi posiadających cechy, które według twórców testów wskazują na wysokie IQ.

Ostatnio zmieniony przez Sorcerer dnia Czw Maj 10, 2012 16:49, w całości zmieniany 1 raz
adiJ
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 1

Xfire: Szkoda RAMu
PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 16:48 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Skoro doskonale rozumiem Sorcerera, a on mając takie IQ żyje w 'swoim świecie', to mój iloraz także oscyluje w podobnych okolicach ;(

Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 16:58 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

W "Przeglądzie Technicznym" trochę lat temu był test na inteligencję. Było w nim 15 zagadek + 5 dodatkowych. Zgodnie z opisem przeciętny człowiek powinien rozwiązać 10 w ciągu 10 minut. Wyjątkowo inteligentny wszystkich 15. A jeśli ktoś był w stanie w ogóle wszystkie w te 10 minut, to znaczyło że powinien się skontaktować z MENSA'ą. No a ja rozwiązałem 5. Z czego prosty wniosek, że mam IQ=50 czyli posiadam poważne upośledzenie umysłowe. Bardzo szczęśliwy

Popatrzcie sobie na tę mapę: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:National_IQ_Lynn_Vanhanen_2006_IQ_and_Global_Inequality.png&filetimestamp=20111222202150 - zgodnie z nią większość Afryki to sami upośledzeni umysłowo.

zEB
Uber Metalowy Headcrab

PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 17:24 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No Afryka zagłębiem geniuszy to raczej nie jest...

Cytat:
A co do tego co napisałeś, to źle mnie zrozumiałeś - nie chodzi mi o to żeby wszyscy byli zadowoleni, tylko o to że takie same testy dla ludzi o zupełnie innych doświadczeniach nie są wiarygodne.

Testy są tak skonstruowana, że jakiekolwiek doświadczenie jest tam prawie całkowicie bezużyteczne.
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 17:58 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Tak twierdzą ich twórcy. Zgodnie z tymi testami większość Afryki zamieszkują osoby upośledzone intelektualnie co można zobaczyć m.in. na mapce do której dałem linka.
A co do wpływu doświadczenia na testy, to wystarczy jeśli ktoś w nich np użyje słoni, a osoba testowana ma na ich tle uraz psychiczny.

adiJ
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 1

Xfire: Szkoda RAMu
PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 18:05 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Gdyby doświadczenie nie miało znaczenia, to by się nie zwiększał współczynnik IQ przy rozwiązywaniu kolejnych testów (chyba że to nieprawda).

Uber Metalowy Headcrab

PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 18:58 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sorcerer - rozumiem, że uważasz iż Afryka wręcz ocieka inteligencją?
No bo przecież jeden jedyny kraj który tam jako tako prosperował to RPA, nie wiem czy związek ma z tym fakt, że wtedy rządzili tam biali, ale ok x]
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 23:47 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Czytałem artykuł, z którego wynikało że testy dla ludności Afryki i ciemnoskórych Amerykanów powinny być zupełnie inaczej skonstruowane.
Co do Afryki, to z tej mapki wynika iż większość populacji jest tam upośledzona umysłowo. Jakby tak było, to oni nie byli by w stanie normalnie funkcjonować w życiu. Nie byli by w stanie tworzyć państw, produkować czegokolwiek i tak dalej. Poza tym ludzie, którzy stamtąd wyemigrują np do Wielkiej Brytanii bez problemu robią studia i zostają specjalistami z różnych dziedzin.

zEB
Uber Metalowy Headcrab

PostWysłany: Pią Maj 11, 2012 12:34 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat:
Jakby tak było, to oni nie byli by w stanie normalnie funkcjonować w życiu. Nie byli by w stanie tworzyć państw, produkować czegokolwiek i tak dalej.

Ty to co się dzieje w Afryce nazywasz normalnym funkcjonowaniem? I od kiedy oni cokolwiek produkują? Chyba, że aids, ale to się nie liczy.
ClassicGOD
Gonarch

PostWysłany: Pią Maj 11, 2012 13:48 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Rasizm nie bedzie tolerowany nawet wsrod czlonkow moderacji.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat