Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

X360 vs PS3? Ultimate Fight! Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
vatx
Stary Headcrab

Steam ID: vatx
Xfire: vatx
PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 16:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ultimate Question:
PS3 czy X360?
Odpowiedz uzasadnić :F

Nazwe tematu nieco zmieniłem, gdyż dyskusja przeszła bardziej na tor samej rywalizacji PS 3 z Xbox'em Oczko Have Fun, tylko bez nadmiernego fanboizmu i flame warów

Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 4

Steam ID: 18Firm18

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 16:27 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

vatx napisał:
Ultimate Question:
PS3 czy X360?

I ty się jeszcze zastanawiasz Język
Oj vatx ,vatx.
Jeszcze długo nauki przed Tobą Język
Pisałem kiedyś na wielu forach odpowiedzi na to pytanie jak rozprawki ,ale teraz pozwól ,że dam tylko jeden przykład bo jestem zmęczony.
Skoro masz psp to kolejna zaleta.
Bierz Ps3 nie zastanawiaj się.
Z całym szacunkiem XBOX ma swoje zalety i dobre gry i masę exclusivów ,problem w tym ,że nie byłbym obrażony gdybym go dostał ,lecz mam ps3 i to też jest super konsola , lecz brakuje mi wielu gier z xbox'a itp.
Niestety microsoft wykupuje a ps3 leży za nim.
Tak jak powiedziałeś faworyzuje obie konsole ,lecz mam tylko jedną ,a jest nią ps3.
Na twoim miejscu wybrał bym ps3 bo niby mniej gier ,lecz jest w większości świetna jakość no i grafika w niektórych exclusive tytułach to już lepiej nie mówić (Heavy rain , God of war <3 , choćby sam rendering i shade'ing wielu gier jest zdumiewający.
Lecz jak już mówiłem gdybym mógł mieć xbox'a to bym go chciał :p
Oczywiście nie zamiast PS3 :> no ale dodatkowa konsolka to w końcu nic strasznego Bardzo szczęśliwy

Ostatnio zmieniony przez Firm dnia Wto Lis 24, 2009 16:39, w całości zmieniany 2 razy
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Kriss
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 16:30 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Chyba to też powinno rozjaśnić sprawę.
dokładniej to
Cytat:
Uwielbiacie pewno te porównawcze screeny i filmiki, na których jedyna różnica między grafiką na różnych platformach tkwi w jasności materiału co ma bardziej związek z metodami rejestrowania tego materiału niż samymi konsolami.

Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
bLiNd
Ślepy headcrab

Steam ID: blindvampire

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 16:37 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

vatx napisał:
Ultimate Question:
PS3 czy X360?

To zależy całkowicie od własnych wymagań i oczekiwań.

X360
- tańszy
- podobno lepsza usługa sieciowa
- nieco większa integracją wszystkich usług pomiędzy sobą

PS3
- WI-FI
- Blu-ray (filmy)
- mniejsza awaryjność
- przeglądarka internetowa
- darmowe granie po sieci i pobieranie demek
- lepszy line-up na przyszłe lata (GoW3, GT5, Heavy Rain, Killzone 3, Resistance 3 i kilka innych).

Obecnie nie wyobrażam sobie swojej konsoli bez WIFI i przeglądarki internetowej, tak jak i nie możności zagrania w U2 czy GoW3. Uśmiechnięty

Stary Headcrab

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 17:07 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Hmm... a czy PS3 wymaga koniecznie wi-fi by się połączyć z netem? czy starczy zwykły kabel ethernet podłaczony do routera? D:

Ślepy headcrab

Steam ID: blindvampire

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 17:12 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

vatx napisał:
Hmm... a czy PS3 wymaga koniecznie wi-fi by się połączyć z netem? czy starczy zwykły kabel ethernet podłaczony do routera? D:

Starczy zwykły kabel.

Poison headcrab

Steam ID: bil-u

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 18:45 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

PS3 kupuj dla eksluziwów tylko bo z multiplatformami to różnie bywa, ale ze względu na lepszą przystępność programowania te na Xboxie wyglądają i działają lepiej w niektórych przypadkach.
Mrocz
Mroczny Headcrab

Steam ID: MrocznyMrocz
Xfire: Xfrajer ssie
PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 19:41 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

bil-u napisał:
PS3 kupuj dla eksluziwów tylko bo z multiplatformami to różnie bywa, ale ze względu na lepszą przystępność programowania te na Xboxie wyglądają i działają lepiej w niektórych przypadkach.

Ostatnio jest coraz lepiej z tym :0 A jak są różnice to minimalne...

Natomiast exclusivy... hmmm poezja.

Inna sprawa. Od czego jest dział Konsole no ludzie! -__-'

Flicker
Obama's Headcrab

Steam ID: Flicker

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 03:33 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Z racji ze posiadam obie konsole to i ja sie wypowiem:

A oto co mnie uwieralo w jedynym a co w drugim:

X360
+ seria Gears Of War (od biedy Halo)
+ Cena
+ Pad
+ Dobre, ciekawe, acz drogie gadzety (headset, klawiatura)
- Brak jakiegokolwiek supportu ze strony M$
- Brak przegladarki
- Brak WiFi
- Brak Blu-ray
- Glosny
- Platne multi
- Bateryjkowate pady wkurzaja niemilosiernie

PS3
+ WI-FI
+ Blu-ray
+ mniejsza awaryjność
+ przeglądarka internetowa
+ darmowe granie po sieci i pobieranie demek
+ zdecydowanie lepsze ekskluziwy
+ wspolpracuje z kazdym headsetem za pomoca blututa
+ wspomniany wyzej blutut
+ jakos ladniej to wszystko wyglada
- Cena

Chyba wybor jest jasny?
Ja tez dalem sie nabrac na pana bialo-zielone pudelko ktory jest tani i kusi Gears Of War ale nie daj sie, nie warto.
W tym wypadku M$ tradycyjnie zachowuje sie jak dealer narkotykow, daje ci troche za przestepna scene na sprobowanie, a jak juz nie masz wyjscia bo wzioles zarzuci cie kolejnymi sposobami by wyciagnac od ciebie kase (a potrzebny ci headset, a wi-fi, a nowy HDD, a kolejny pad, a moze i ladowarki do padow bo tak szkoda bic sie z bateriami he?). Ogolnie granie online z kase to najwieksza porazka a i nie zdziw sie jak wydasz w kij zlotych na xbox live i microsoft points tlyko poto by w pewnym momencie wszystko siadlo i mimo wykupienia subskrybcji grac nie mozesz bo byl update ktory ci zablokowal wejscie do neta bo tak, mi to sie przydazylo (M$ omylkowo zablokowal mozliwosc grania on-line wszystkim studentom zyjacym w akademikach [cos tam z portami mieli nie tak]) a ze M$ na wszelkie prosby i grosby wskazywal palcem na niebo i mowil o bocian! to postanowilem ze to [cenzura] i kupilem ps3. Dlatego tez jezeli ktokowliek mnie zapyta o rade co kupic ps3 czy x360 zawsze i wszedzie odpowiedz bedzie brzmiec PlayStation 3.

Dojrzały Headcrab

Steam ID: lauri2047
Xfire: lauri455
PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 15:07 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja bym bez zastanowienia brał PS3, dlaczego:
- lekka nostalgia względem PSOne Oczko
- darmowe multi, demka itp (kabelek/WiFi i jedziesz)
- pady z wbudowanymi akumulatorami :O Ładowanie po podłączeniu do konsoli i dalej grasz :O
- Tekkeny, MGSy i kilka innych uber gier Bardzo szczęśliwy
- Linux (i tak pewnie bym nie korzystał, ale bajer fajny Bardzo szczęśliwy)
- Spore możliwości multimedialne
- *nie da się piracić (dla mnie to zaleta D: )

Za Xboxem nie przepadam, bo:
- pady na baterie D:
- płatne mp (nie dość, że płacisz za kabelek/WiFi do PC, to jeszcze abonament - na drzewo Język )
- RROD
- ogólnie mnie tak jakoś odpycha D:

Biorąc pod uwagę, że ani jednej konsoli nawet na oczy nie widziałem (ofc mówię tu o "spotkaniu w realu"), to na dłuższą metę nie mam za dużo do powiedzenia, ot taka opinia PCfaga Oczko

Reasumując: PS3. Nawet jeżeli anony z 4chana twierdzą, że PS3 nie ma gier, a MGS to film z interaktywnymi przerywnikami, a samo PS3 jest droższe niż Xbaks (nie bez przyczyny jak sądzę), to różnica w cenie się zrekompensuje po przegraniu ileśtam na multi Oczko Xbox może i ma o wiele większe community, ale technicznie jest gorszy (sprzętowo i awaryjnie).

* - BluRay padł po dwóch dniach premiery PS3, ale gry są tak ciężkie, a modyfikacja konsoli trudna, że piracenie się po prostu nie opłaca (płytki + nagrywarka = 60% ceny konsoli).
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
ClassicGOD
Gonarch

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 16:19 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Flicker napisał:
+ Dobre, ciekawe, acz drogie gadzety (headset, klawiatura)
Do PS3 tez masz headset chodz mozna podlaczyc kazdy na BT lub USB Język
Rowniez PS3 ma swoj ospowiednik montowanej na pada klawiaturki (wygodniejszej w uzyciu niz po zdjeciach mozna by wnioskowac) ale umozliwa podpiecie kazdej klawiatury i myszy na USB czy BT.

Ogolnie PS3 jest bardziej otwarte i jezeli idzie o gry oryginalne to zdecydowanie, na dzien dzisiejszy, zalecam kupno PS3 (co rok temu nie koniecznie byl oby prawda Oczko )

Mroczny Headcrab

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 18:40 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Flicker napisał:
+ Cena

W Polsce, cena za PS3 Slim i Xbox 360 Elite jest niemalże identyczna... różnica kilkudziesięciu zł...
Flicker napisał:
+ Pad

Kwestia gustu. Zauważyłem, że osoby z większymi dłoniami wolą pada od Xboxa 360, a osoby z mniejszymi bądź "szczuplejszymi" pada od PS 3... Ja sam uważam, że Dual Shock 3 jest dla mnie dużo wygodniejszy :0 A mam oba pady w domu (Xboxowy do PC)

BTW. Tak też bym wybrał PS 3. Darmowe Multi, świetne Exclusivy których nigdzie po za platformą Sony nie zobaczysz, kultura pracy i świetne możliwości multimedialne.

@Fidler, obecnie PS 3 nie ma "mniej" gier od Xbox'a 360... Strasznie nadrabia to tytułami na wyłączność. Nie zdziwiłbym się więc, że gdyby to podliczyć wszystko do by wyszło, że to PS 3 ma więcej gier od Xbox'a 360... To taki mit z wczesnych czasów premiery PS 3.

Firm
Headcrab wyjadacz

Steam ID: 18Firm18

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 18:48 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Mrocz napisał:
@Fidler, obecnie PS 3 nie ma "mniej" gier od Xbox'a 360... Strasznie nadrabia to tytułami na wyłączność. Nie zdziwiłbym się więc, że gdyby to podliczyć wszystko do by wyszło, że to PS 3 ma więcej gier od Xbox'a 360... To taki mit z wczesnych czasów premiery PS 3.

PS3 Ma mniej gier od Xbox'a ,lecz większość z nich są jakościowo bardzo dobre jak i graficznie.
Xbox ma kilka ciekawych , i pożądanych przeze mnie tytułów ,które bardzo bym chciał ,lecz wole ps3 i jego gry =3
Mrocz
Mroczny Headcrab

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 18:49 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Fidler napisał:
Mrocz napisał:

PS3 Ma mniej gier od Xbox'a ,lecz większość z nich są jakościowo bardzo dobre jak i graficznie.
Xbox ma kilka ciekawych , i pożądanych przeze mnie tytułów ,które bardzo bym chciał ,lecz wole ps3 i jego gry =3

Jakiś dowód? :0 Bo z tego co wiem obecnie każda multiplatforma wychodzi na obie platformy, a exclusivów w ciągu roku więcej ma... PS 3?

EDIT: Oczywiście nie mówię tu o grach na Xbox Live i PS Store... Uśmiechnięty

bil-u
Poison headcrab

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 22:42 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Argument że PS3 ma mniej gier można obecnie między bajki włożyć. Tak jak powiedział Mrocz, nawet w tym roku więcej ekskluzywów wyszło na platforme Sony a wszystkie ważniejsze multiplatformy zagościły na obu maszynkach.

Warto dodać że jeśli jakaś gra jest robiona od początku do końca na PS3 to jej jakość miecie wszystko z Xboxa. Popatrzcie na animacje w InFamous i bogactwo tekstur z Uncharted 2. Takich rzeczy brakuje na X360.
Mrocz
Mroczny Headcrab

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 18:08 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Generalnie to trzeba rozważyć to tak... Bo z tych naszych wypowiedzi wynika, że Xbox'a 360 kijem nie tykać lepiej Rozbawiony Oczko

Warto rozeznać się jakie tytuły są dla nas cenniejsze i bardziej nam się podobają Uśmiechnięty

Xbox 360 ma:
dla fanów FPS'ów i TPS'ów: Gears Of War i Halo
dla fanów typowych gier akcji: CrackDown
dla fanów samochodówek: PGR'a i Forze
dla fanów "pseudo RPG" zmixowanych z akcją: Fable

PS 3 natomiast ma:
Dla fanów FPS'ów i TPS'ów: Killzone, Resistance,
dla fanów filmowych gier akcji: Uncharted, InFamous
dla fanów slasherów: God Of War...
dla fanów hardcorowych RPG (mega ciężki): Deamon Soul
i dla fanów platformówko-strzelanek: Ratchet And Clank Future

W sumie, exlcusivów niby więcej na PS 3, ale nie ukrywajmy dla wielu tytuły na Xbox'a 360 są wiele warte. Mi osobiście tylko Gearsów brakuje na PS 3. Stąd mój wybór. A jak ktoś inny wybierze?

Warto też rozpatrzeć ile gier w przyszłości wyjdzie na PS 3 i Xbox'a 360... Uśmiechnięty

BTW. Do Xboxowych tytułów nie dodałem Mass Effect, bo jakby nie patrzeć tytuł też jest na PC... I krążą plotki o wersji PS 3...

bil-u
Poison headcrab

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 18:39 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat:
BTW. Do Xboxowych tytułów nie dodałem Mass Effect, bo jakby nie patrzeć tytuł też jest na PC...

Nie każdego gracza stać na konsole i dobry komputer więc jeśli robimy takie porówniania to warto by było zapisać gry które wyszły również na PC po stronie Xboxa, bo dla PS3fagów ten tytuł jest tak czy siak niedostępny na tą chwile.
vatx
Stary Headcrab

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 18:45 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jednak mnie przekonaliście, w najbliższym czasie kupie PS3 :3, jest na nim dużo ciekawych gier dla mnie, awaryjnośc jest bardzo mała z tego co słysze, z internetem też nie jest taki problem jak w xboxie (nie obsługuje polski, konta silver i gold) z jego menu już jestem jako tako zapoznany (PSP :F)... jak dla mnie to chyba będzie dobry zakup...

...wie ktoś może czy na PS3 istnieją takie zdrapki jak na xboxsie do doładowywania MS points? Język

Mroczny Headcrab

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 18:51 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

vatx napisał:
...wie ktoś może czy na PS3 istnieją takie zdrapki jak na xboxsie do doładowywania MS points? Język

Na chwilę obecną... Nie...

Aleee...

Problem, że nie ma konkretnej daty premiery. Mają się pojawić do końca 2009 roku (pewnie na gwiazdkę je rzucą Język). Nominały 100zł i 200zł... (bo na PSS kupujemy w złotówkach a nie żadnych Punktach Język )

Flicker
Obama's Headcrab

Steam ID: Flicker

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 19:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat:
Do PS3 tez masz headset chodz mozna podlaczyc kazdy na BT lub USB

Ja wiem że te wszystkie gadżety i gadżeciki są na ps3 ale mimo wszystko na xbox'a 360 to wszystko jest lepiej zaprojektowane i jakoś tak bardziej user friendly Oczko Jednak cena tych gadżetów robi wrażenie, i to nie pozytywne Język

Cytat:
..wie ktoś może czy na PS3 istnieją takie zdrapki jak na xboxsie do doładowywania MS points?

jest PS Store na którym z pomocą karty kredytowej możesz wydawać szmal na gry, filmy i takie tam. Zdecydowanie bardziej wygodne, jedyny minus to fakt że, konieczne jest posiadanie karty kredytowej ale jak Mroczuś linkiem rzucił to już wszyscy wiemy że to się zmieni niedługo, i sztos.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat