Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Kim jest G-man? Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Debosy
Headcrab ALL in one

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 08:19 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dav napisał:
Debosy napisał:
Związek między half-lifeem i portalem jest czysto kosmetyczny, nie doszukiwalbym sie tu az takich związkow.

Lol. A Borealis jest z Call of Duty.

Tak wiem, wiem.
Tak czy inaczej Ratman a G-man jakby się nie starac nie trzyma zaden chocby najmniejszy związek.

YaSiEk
Dojrzały Headcrab

Steam ID: yasiek89

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 10:37 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

HeadcrabikWesoły napisał:
Sorka za odkop ale moim zdaniem Gman może być hmmm....

ANDROIDEM Z APERTURE SCIENCE ?

Przynajmniej jedna osoba, która ma podobny pomysł co ja Oczko Również myślę, że to android z AS, już pisałem kilka postów na ten temat Bardzo szczęśliwy
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu GaduTlen komunikator
MartinPL15
Świeży Headcrab
Ostrzeżenia: 1

Steam ID: MartinPL

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 20:34 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

HeadcrabikWesoły napisał:
Sorka za odkop ale moim zdaniem Gman może być hmmm....
ANDROIDEM Z APERTURE SCIENCE ?

To już prędzej spłukany Adrian Shephard wpadł do Aperture Sciences zarobić 60$ a że też Cave musiał po testować transfer mapy muzguff do formy binarnej... no i mamy kolejną grę w uniwersum HL (przedstawiającą fakty przed 'tym wydarzeniem').
Tutaj potrzebne są suche fakty Zmięszany Gordon
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu GaduTlen komunikator
Wojtek160999
Świeży Headcrab

PostWysłany: Sob Lis 12, 2011 23:44 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No cóż,czytałem wiele propozycji,wiele mi się spodobało,ale zauważyłem także,że ktoś pomyślał,że G-man to ktoś z AS,który ma zniszczyć BS.
NIE JEST TO PRAWDĄ.
Dlaczego?Oto dowody:
1.Pod koniec EP2 Elli gdy (ALARM SPOJLEROWYY)
Spoiler:

na ekranach pokazuje się Borealis mówi,że "Nasi koledzy z Aperture Sience cośtamcośtam".Znaczy to,że Black Mesa raczej lubiła się z AS.
2.Gdyby G-Man był z Aperture Science,to po kiego kazałby Gordonowi naszemu kochanemu zniszczyć Kombinat?Z tego co wiem AS nic nie zagrażało.
3.GlaDOS pod koniec Portala 1 żartobliwie proponuje Chell,by dołączyła do Black Mesy.Później się z niej śmieje,czyli myśli,że Chell nie nadaje się do TAKIEJ placówki jak BS

.(ALARM SPOJLEROWYY ODWOŁANY)
Jednak w Portalu 2 Cave Johnson twierdzi,że Black Mesa może go pocałować w du*ę.
Lecz nie sądzę,by przez to AS i BM stali się śmiertelnymi wrogami.

A co do mojej wersji kim jest G-Man sądzę,że to ziomek z przyszłości,który ma zadanie znaleźć ludzi nadających się do walki z kombinatem,aby zła przyszłość z okrutnymi pozaziemskimi władcami została zniszczona.Patrzcie,że taki Barney nie został brany pod uwagę-nie umiał się SAM uratować z placówki BM,w porównaniu do Gordona i Adriana.
Poza tym G-Man mógł doprowadzić do wybuchu BM gdyż myślał,że to zniszczy złą przyszłość,lecz okazało się że to nie koniec.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Joz
Kopfkrabbe

Steam ID: sc.com/id/joz

PostWysłany: Sob Lis 12, 2011 23:50 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wojtek160999 napisał:

1.Pod koniec EP2 Elli gdy (ALARM SPOJLEROWYY)
Spoiler:

na ekranach pokazuje się Borealis mówi,że "Nasi koledzy z Aperture Sience cośtamcośtam".Znaczy to,że Black Mesa raczej lubiła się z AS.
2.Gdyby G-Man był z Aperture Science,to po kiego kazałby Gordonowi naszemu kochanemu zniszczyć Kombinat?Z tego co wiem AS nic nie zagrażało.
3.GlaDOS pod koniec Portala 1 żartobliwie proponuje Chell,by dołączyła do Black Mesy.Później się z niej śmieje,czyli myśli,że Chell nie nadaje się do TAKIEJ placówki jak BS

.(ALARM SPOJLEROWYY ODWOŁANY)

Nie przypomnę sobie teraz dokładnego cytatu, ale jestem pewien że angielski odpowiednik naszego "koledzy" (zakładam że to mogło być "friends" albo "colleagues") ma nie tylko pozytywne znaczenie, ale też neutralne, jak np. "znajomi". Tam na pewno nie było pozytywnego kontekstu.

Co do zagrożenia AS, to o tym nie wiemy nic
A, i nie rozumiesz GLaDOS. Przynajmniej kontekstu jej wypowiedzi.
YaSiEk
Dojrzały Headcrab

Steam ID: yasiek89

PostWysłany: Sob Lis 12, 2011 23:52 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

O ile dobrze pamiętam, to w EP2 było 'colleagues' w sensie koledzy po fachu.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu GaduTlen komunikator
PewienPolak
Świeży Headcrab

Steam ID: ppolak

PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 23:16 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ale Incydent był spowodowany zbyt dużą mocą spektometru antymasy... Sam kryształ był po prostu niestabilny a naukowcy schrzanili bo moc spektometru wynosiła 105% przy bezpiecznej granicy 90%.
Max
Stary Headcrab

PostWysłany: Sob Mar 31, 2012 07:09 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Oh god, rozumiem jeszcze że ktoś napisał jakąś nową ciekawostkę, ale odpisywać na post z listopada który nic nie wniósł?
Maxoss
Stary Headcrab

PostWysłany: Sob Mar 31, 2012 21:49 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Max napisał:
Oh god, rozumiem jeszcze że ktoś napisał jakąś nową ciekawostkę, ale odpisywać na post z listopada który nic nie wniósł?

taka "aktywność" na tym forum, że aż trudno zrozumieć, żeby post z listopada był na pierwszej stronie, na pozycji bodajże piątej. Więc nawet to do odkopu nie należy.
patryx1233
Świeży Headcrab

Steam ID: pingiel308530

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 20:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A ja uważam że G-Man został stworzony potajemnie przez grupkę pracowników Black Mesa np do pracy w bardzo ciężkich warunkach tylko po prostu wymknął im sie spod kontroli wydostał się z kompleksu i resztę sami wiecie.

To tylko moje przemyślenia Uśmiechnięty
Trek
Dojrzały Headcrab

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 21:02 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ta... Gościu z walizką, garniturkiem i łagodnym tonem głosu.... Do pracy w ciężkich warunkach...

Seems legit.
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

Steam ID: - Sorcerer -

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 22:03 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Joz napisał:

Nie przypomnę sobie teraz dokładnego cytatu, ale jestem pewien że angielski odpowiednik naszego "koledzy" (zakładam że to mogło być "friends" albo "colleagues") ma nie tylko pozytywne znaczenie, ale też neutralne, jak np. "znajomi". Tam na pewno nie było pozytywnego kontekstu.

Mnie to się wydawało, że to raczej było takie "koledzy" z przekąsem czyli na minus.

Wędruję ku tęczy przez czas i przestrzeń. Uśmiechnięty
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
jano900
Świeży Headcrab
Ostrzeżenia: 2

PostWysłany: Nie Wrz 09, 2012 19:08 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wybaczcie za odkop.

Po pierwsze napiszę kim wg mnie jest gman. Raczej nie jest żadnym robotem z Aperture ani z Black Mesy czy też ojcem/dziadkiem/pradziadkiem/babcią itd. Gordona bo to się kupy nie trzyma. Na pewno nie jest żadnym bogiem tylko kimś z nadludzkimi zdolnościami. Nie wiem czy potrafi podróżować w czasie ponieważ tego nie zobaczyliśmy ale potrafi go zatrzymywać.

Nikt tutaj nie wspomniał o tajemniczych drzwiach przez które gman wchodzi w hl2 oraz wychodzi w ep1. Jest to albo portal z innej lokacji albo przejście do innego wymiaru. Może w jakimś wywiadzie coś o tym wspominali?

P.S to może za tymi drzwiami są jego pracodawcy?
marcinoz97
Stary Headcrab

Steam ID: Meowchin

PostWysłany: Nie Wrz 09, 2012 22:25 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

G-man rzeczywiście pochodzi z innego wymiaru, a zwie się on Xen Bardzo szczęśliwy

jano900 napisał:
Na pewno nie jest żadnym bogiem tylko kimś z nadludzkimi zdolnościami

Bo to on stworzył Boga Uśmiechnięty
majan_pl
Stary Headcrab

Steam ID: majan_pl

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 09:33 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

G-man to odpowiedź na wszystkie inaczej niewytłumaczalne pytania. Podobnie działa australium w TF2. Tani chwyt dzięki któremu można robić niestworzone rzeczy bez obawy przed oskarżaniem o absurdalność gry ("no ale to je przecie Gman, on może zatrzymywać czas i robić inne tego tupu rzeczy"). I niech fani teraz się męczą i wymyślą jakąś sensowna spójną całość.

Oczywiście tani to nie oznacza, że jest od razu zły. Łatwo tłumaczy w "sensowny" sposób różne przeskoki w fabule i daje fajną dozę tajemniczości, niedopowiedzenia. Pozwala to na pewną dowolność w interpretacji przez co mamy ten temat :). A wiadomo, że jak sami coś wymyślimy to jest to najfajniejsza wersja wszech czasów (no przynajmniej według nas, co nie zmienia faktu, że gra podoba się nam się wtedy bardziej).

Kopfkrabbe

Steam ID: sc.com/id/joz

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 17:53 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

G-Man to jeden z najlepszych przykładów "Deus ex machina", jednego z najstarszych narzędzi fabularnych (? jest na to polska nazwa?). Jego głównym (a praktycznie jedynym) celem jest rozwiązanie lub rozpędzenie fabuły. Skąd się wzięły jego moce, co jest w białym korytarzu do którego wchodzi, kim są "pracodawcy"? Nic. To nie istnieje, tego nie powinniśmy wiedzieć, o to właśnie w tym chodzi.

Chyba, że Valve tak zdecyduje w następnej części i powiększy rolę G-Mana, ujawniając więcej detali o jego postaci. Z jednej strony, może to okazać się interesujące, z drugiej, zabije to trochę cały sens jego istnienia, moim zdaniem.
django
Stary Headcrab

Xfire: django1wz
PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 19:15 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Joz napisał:
Chyba, że Valve tak zdecyduje w następnej części i powiększy rolę G-Mana, ujawniając więcej detali o jego postaci.

To zabiłoby klimat.

Świeży Headcrab

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2012 21:50 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jeśli chodzi o ujawnienie więcej o gmanie w następnej części faktycznie by wszystko spierniczyło ale jednak powinno chociaż troszeczkę coś wspomnieć o jego celach.

Ostatnio zmieniony przez jano900 dnia Czw Wrz 13, 2012 18:17, w całości zmieniany 1 raz
Maxoss
Stary Headcrab

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2012 20:30 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Valve nie zdradzi kim tak naprawdę jest gman, to zepsułoby całego Half Life, całe uniwersum.
Dav
Fast headcrab

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2012 21:01 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jak już wiesz co zrobi Valve, a czego nie to powiedz przy okazji kiedy premiera HL3.

"chodziarz"... Zatkało mnie. Bardzo szczęśliwy
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat