Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Świat Książki Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Debosy
Headcrab ALL in one

PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 16:33 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Czy ktoś tutaj wogóle cos czyta , bo dziwie się ze nie widze tematu o książkach.

Moi ulubieni twórcy to: Wilbur Smith i Jeffry Deaver.

Deaver pisze książki o tematyce kryminalnej , wszyscy napewno znają jego dzieło (zekranizowane zresztą) "Kolekcjoner Kości" , inne bardzo dobre książki tego autora to "Zegarmistrz" , "Błękitna pustka" i "Tańczący Trumniarz".

Ksiażki Deavera stanowia po częsci pewną ciągłość i wiekszosc z nich opowiada o tych samych bohaterach (Lincoln Rhyme i Amelia Sachs).

Wilbur Smith pisze równie ciekawie jak wcześniej wymieniony pisarz tyle że książki przygodowe , autor osadza akcje swoich książek prawie zawsze w kongo.
Jedna z leprzych jego książek to "Katanga - The Dark of The Sun"
GORĄCO POLECAM osobą lubiącym ten gatunek.

Miłośnicy książek każdego gatunku piszcie i polecajcie innym.

Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

Steam ID: - Sorcerer -

PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 17:01 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Już się przestraszyłem, że to reklama tej niesławnej firmy...Rozbawiony Gordon

Moje typy to:

Roger Zelazny
Glen Cook
Marek Utkin
Marek Oramus
bracia Strugaccy
i
Kirył Bułyczow.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
prabab
Rainbow Headcrab

PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 17:07 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Philip K. Dick
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Frankes
Headcrab budowniczy

Steam ID: Frankess
Xfire: frankess
PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 17:08 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jakoś nie mam ulubionych autorów. No może prócz Pratchetta i Lovecrafta.
Z książek to ja polecam:
"Osadnicy z Catanu"
"Ostatnie promienie słońca"
"Wywiad z Wampirem"
"Ostatni Bohater"
"Tfu pluje Chlu! czyli opowieści z Pobrzeża"

Stary Headcrab

PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 18:46 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

www.kaczordonald.pl Gordon jest trendi
Debosy
Headcrab ALL in one

PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 18:49 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

AMBITNIE!!!!!

Ale szczerze to jakoś szczególnie nie jestem zaskoczony.

Getai Daktu
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 18:54 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Prawie w ogóle nie czytam, ale pokjusiłem się ostatnio o ściągnięcie Packa Howard'a Philipsa Lovecrafta, i przeczytałem narazie tylko "Widmo nad Innsmuth", jako że wcześniej zakupiłem grę. Nie przyjemnie cyzta mi sie na ekranie monitora, bardziej dociera do mnie to co jest na papierze.

Headcrab budowniczy

PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 19:19 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Z HP Lovecrafta, moim zdaniem najlepsze opowiadanie to "Kolor z przestworzy". Ja czytałem to w namiocie, w środku nocy i zasnąć nie mogłem Język

Gonarch

PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 20:13 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Moje ulubione ksiazki to dokumentacja techniczna - czytaj instrukcje ^_^ Nic innego w formie drukowanej nie mialem w lapie od paru latek xD (notatki z wykladow sie nie licza!)

DOOM Headcrab

Steam ID: BioOrc
Xfire: bioorc
PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 22:01 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Obecnie moi ulubieni pisarze to A.B.Strugaccy piszą oni strasznie ciężkie SF na poziomie Lema czy Dicka. Do tej pory udało mi się dostać i przeczytać 3 ich książki. Wszystkie są refleksyjne, trudne i zakręcone.

"Piknik na Skraju Drogi" - na podstawie tej książki zrobiono sławnego ostatnio STALKERA i wlasnie od niej zacząłem czytanie (2 lata temu kupiłem jakieś wydanie rodem z PRL za 50zł na Allegro - ciężko było to dostać ^^). Książka opowiada o Amerykańskim miasteczy Harmont w którym wylądowali kosmici... następnie odlecieli a w miejscu lądowania powstała dziwna STREFA w której było dużo niebezpiecznych rzeczy ale również wiele przedmiotów o dziwnych właściwościach badanych w pobliskim instytucie a także wynoszonych z otoczonej murem i patrolami wojska Strefy Stalkerami. Książka opowiada historię jednego ze Stalkerów. Więcej nie powiem zeby nie zepsuć zabawy. Dzięki wyjściu gry wyszła też reedycja książki więc obecnie łatwo ją dostać, polecam!

"Poniedziałek Zaczyna Się w Sobotę" - książka dużo trudniejsza od Pikniku, opowiada historię informatyka który przez przypadek trafia do instytutu... w którym zjawiska takie jak czarownice czy demony na porządku dziennym opisuje się równaniami matematycznymi i fizycznymi. Tu więcej nie powiem bo musiałem to przeczytać 2 razy zeby dobrze zrozumieć niektóre wątki Uśmiechnięty Naprawde wymiata!

"Miliard Lat Przed Końcem Świata" - ta książka z kolei opowiada historię 4 naukowców specializujących się w zupełnie różnych dziedzinach - od fizyki po biologię. Wszyscy z nich są bardzo blisko niezwykłych, mogących zmienić bieg historii odkryć... i wszystkim w ukończeniu dzieła przeszkadzają tajemnicze siły na różne sposoby, spoglądając głęboko w ich psychikę i zmuszając/przekupując ich do zaprzestania działań. Naprawde ciekawa acz ciężka lektura.

Oprócz Strugackich czytam ofc innych autorów, bardzo lubie książki Ann Rice, Tolkiena, Lema czy Dicka, nie pogardze też od czasu do czasu jakimiś lżejszymi Star Warsami czy inną bzdurką Uśmiechnięty

Stary Headcrab

Steam ID: Jarek71
Xfire: CombineAdvisor
PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 22:28 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jeśli o mnie chodzi to: Stanisław Lem, Terry Pratchett no i również Bracia Strugaccy.

mateusz ARGH ZOMBIE! napisał:
www.kaczordonald.pl

...
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćMSN Messenger
zEB
Uber Metalowy Headcrab

PostWysłany: Wto Sie 14, 2007 09:56 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

O ludzie. Książki? I może co? Ja mam wszystkie wymienić? HAHAHA, forget about it, to nie forum na takie referaciska wielkie.

Z książek polece wam Siewcę Wiatru, ciekawa i bardzo przyjemna książka. I na tym poprzestane, bo jak się rozpędze to nikt tego posta nie doczyta ^^

Dziwi mnie brak wśród wymienionych autorów Stephena Kinga. Przeca to mistrz horrorów a "Pet Sementary" po prostu wymiata Bardzo szczęśliwy
Używam tytułu orginalnego bo miałem nieprzyjemność nadziać się na tą książke tłumaczoną jako "Cmęntarz zwiężąt" :/
IMHO zdecydowanie lepszą wersją jest tłumaczenie tego jako "Smętarz dla zwierzaków".

A apropo horrorów to jeszcze Zemsta Manitou (Graham Masterton) jest niezwyklę klimatyczna. I do tego krótka i można ją przeczytać w jeden...wieczór Uśmiechnięty
Ekstra się potem śpi. A jak już jesteśmy przy Grahamie to też jest niezły w kategorii horrorów.

A w ogóle...dobra, dość bo ten post się nigdy nie skończy Język
Wspomne tylko jeszcze o "Opowieściach Sipstrassi", która w oczy rzuciła mi się przede wszystkim niesamowicie ciekawą kreacją świata. Dobra, miał być koniec ^^

EDIT:
Cytat:
Książka opowiada historię jednego ze Stalkerów.

"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!" Oczko
Frankes
Headcrab budowniczy

PostWysłany: Wto Sie 14, 2007 12:12 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

zEB napisał:
Dziwi mnie brak wśród wymienionych autorów Stephena Kinga. Przeca to mistrz horrorów a "Pet Sementary" po prostu wymiata

Ja po przeczytaniu "Miasteczko Salem" mam uraz do niego. Jakoś te pisanie o wampirach nie przypadło do gustu, wręcz zniechęciło do czytania reszty jego książek. No ale dzięki z info o "Pet Sementary". Jest, co teraz szukać i potem czytać...
Aha! W poprzednim poście, zapomniałem dodać jeszcze Lema jako ulubionego autora. "Dzienniki gwiazdowe" i to wszystko, co wyszło spod jego pióra, po prostu rządzi!

Fast headcrab
Ostrzeżenia: 2

PostWysłany: Wto Sie 14, 2007 13:22 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Szczerze mogę polecić całą serię książek Roberta Ludlum'a. Ma on w swoim dorobku takie serie jak Tożsamość Bourne'a.

Z fantasy serie takie jak D&D i dzieła Sapkowskyego (chyba nie muszę mówić co on napisał?).

Do tego moi ulubieni pisarze Tom Clancy's, Tolkien, Daniken, Timothy Zahn, Wołoszański. Timothy Zahn znany jest z książek nawiązujących do świata Star Wars. Ogólnie lubię wszystkie takie książki. Daniken pisze książki dokumentalne na temat tajemnic starożytnych cywilizacji (polecam!). Tom Clancy's - chyba nie ma osoby, która by o nim nie słyszała? Wołoszański pisze wspaniałe książki na temat ostatniej wojny światowej. Jest wybitnym polskim historykiem. Kiedyś prowadził program dokumentalny w TV.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Magpie
Gonarch

PostWysłany: Wto Sie 14, 2007 21:55 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja czytam przede wszystkim książki historyczne, gł o II wojnie światowej.
Z pozostałych lektur moją ulubioną jest "Rok 1984".
Towarzysz Lenek
Dojrzały Headcrab

Steam ID: bazooka93 / Towarzysz_Jasiek (z OB)
Xfire: bazooka93
PostWysłany: Wto Sie 14, 2007 23:22 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja lubię Pratchetta i Suworowa. Właśnie czytam "Wybór" tego drugiego i bardzo mi się podoba.

kłam
Gonarch

PostWysłany: Sro Sie 15, 2007 02:07 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sun Tzu, "Sztuka Wojny"... Genialna w każdym calu wykładnia życia Uśmiechnięty
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
bil-u
Poison headcrab

Steam ID: bil-u

PostWysłany: Pią Sie 17, 2007 21:48 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dobra ksiażka nie jest zła.

O i to by wystarczyło na podsumowanie moich preferencji ;]. No jasne że najbardziej lubie sobie poczytac fantasy zarówno to klasyczne jak i pratchettowskie ale jeżeli książka jest z innego klimatu a jest świetna to niewątpliwie zasługuje na przeczytanie ;].
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
prabab
Rainbow Headcrab

PostWysłany: Pią Sie 17, 2007 21:51 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

DawSolo napisał:
Z fantasy serie takie jak D&D i dzieła Sapkowskyego (chyba nie muszę mówić co on napisał?).

Masz na myśli Narrenterum i sage o Geralcie? Ok.

Aczkolwiek mi Sapkowski kojarzy się głównie z opowiadaniami, których akcja toczy się w trakcie 1/2 wojny światowej... A te jego dzieła (będące, jak mniemam, w większości) raczej do gatunku fantasy się nie zaliczają Rozbawiony Gordon.
bil-u
Poison headcrab

Steam ID: bil-u

PostWysłany: Pią Sie 17, 2007 22:01 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat:
Aczkolwiek mi Sapkowski kojarzy się głównie z opowiadaniami, których akcja toczy się w trakcie 1/2 wojny światowej... A te jego dzieła (będące, jak mniemam, w większości) raczej do gatunku fantasy się nie zaliczają .

Patrzcie go jak sie wywyższa. Dla przeciętnego czytelnika Sapkowski kojaży sie tylko z Siwowłosym Szczęsliwy Gordon . BURŻUJ! Diabelski Gordon Diabelski Gordon Diabelski Gordon
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat