Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Headcrab z repliką w ręku - ASG Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Spaqin
Headcrab wyjadacz

Steam ID: spagin1
Xfire: spagin
PostWysłany: Sro Sty 25, 2012 19:48 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Tak odświeżę temat, chyba mogę, nie?

Dostałem ofertę zakupu CM028A za ~300zł, używka.
Na co powinienem zwrócić uwagę? Czy cena jest odpowiednia, ile powinienem się targować? Nie będę żałować? Coś jeszcze z tym trzeba będzie robić?

Nie mam żadnego doświadczenia z ASG, a coś taniego na start by się przydało.

>no tutorial
>for the first 200 times, you fail horribly
>then you get a slight idea how it works
>in free time you watch others do it professionally

Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Gecko
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 3

PostWysłany: Sro Sty 25, 2012 20:06 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kupuj szybko na gunfire.pl AKSU Boyi (RK-01), jest za 320 za nowe z gwarancją. Bebechy lekko lepsze niż CM.28, za to zamiast plastiku masz stal. Normalnie kosztuje prawie 2x więcej ale teraz są promocje, trwają parę dni.
Also, CM.28 za 300 zl to żadna okazja, nowe są po 335.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Spaqin
Headcrab wyjadacz

Steam ID: spagin1
Xfire: spagin
PostWysłany: Sro Sty 25, 2012 21:59 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

I tak paczam Gecko i widzę, że to w sumie całkiem niezły wybór jest. Zastanowię się jeszcze; muszę ogarnąć czy się ktoś w mojej okolicy strzela, żeby nie było, że co najwyżej na ścianę zawieszę.

>no tutorial
>for the first 200 times, you fail horribly
>then you get a slight idea how it works
>in free time you watch others do it professionally

Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Gecko
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Sro Sty 25, 2012 22:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Proponuje zajrzeć tu Oczko
Doggy!
Młody Headcrab

Steam ID: plada15
Xfire: plada
PostWysłany: Czw Mar 15, 2012 21:32 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Panowie!
Za oknem coraz cieplej i wreszcie będzie możliwość wyjścia na poważną strzelankę. Tyle że wciąż nie mam paru rzeczy. Mam tu parę pytań, których nie chciałem zadawać na żadnych profesjonalnych forach (zawsze mówią, że temat był wałkowany i żeby poszukać- takiego wała, nigdy nie znalazłem...).
1. Jak to jest z tymi goglami? Chciałbym kupić takie, które zapewnią dobrą ochronę oczu, tyle że nie wiem, na co zwracać uwagę. Nawet nie wiem w jakim przedziale cenowym... Znalazłem takie:
http://www.taiwangun.com/wyposazenie-taktyczne/gogle-okulary/gogle-typ-profile-black-acm.html
Ale nie wiem, czy one są cokolwiek warte...
2. Kamizelki taktyczne. Praktycznie na każdym filmiku pokazującym strzelanki, głównie ludzie biegają z modułową. Jest jakaś specjalna? I jak to jest z kamizelkami z siatką, takimi jak ta:
http://www.taiwangun.com/wyposazenie-taktyczne/kamizelki-taktyczne/kamizelka-taktyczna-modularna-olive-a-c-m.html
"Rwą" się? Nadają się do czegokolwiek?
3. Mam mały problem z moim CM-028. Bateria u kumpli trzyma na niechodzie przez miesiąc, kiedy u mnie już po paru dniach karabin "pomrukuje" zamiast strzelać. Czy wymiana baterii na mocniejszą może to zniwelować, czy to siedzi gdzieś w elektronice? Próbowałem dać do reklamacji, ale nie przyjęli twierdząc, że to wina baterii i żeby od razu kupić u nich inną...
Wybaczcie, że pytania denne i pewnie miliardy razy powielane, no ale poważnie: ani żadnych artykułów, ani na forach nie znalazłem odpowiedzi D: Zarzućcie chociaż artykułami jakimiś... :C

Dojrzały Headcrab
Ostrzeżenia: 1

PostWysłany: Czw Mar 15, 2012 22:09 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

@up
1. Gogle lubią zaparować podczas noszenia przez co nic nie widać i trzeba wycierać je co jakiś czas co jest męczące.
2. Nie wiem
3. Podaj rodzaj baterii, ile ją masz, itp.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Doggy!
Młody Headcrab

PostWysłany: Czw Mar 15, 2012 22:19 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

1. To samo ma chyba miejsce w przypadku okularów D:
3. Standardowa Ni-Cd, 1200 mAh, 8,4 V

Dojrzały Headcrab

PostWysłany: Czw Mar 15, 2012 23:44 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

1.Okulary tak szybko nie zaparują, bo mają przestrzeń do której dociera powietrze, a w goglach masz obramowanie, które przylega do twarzy.
3.Standardowo. Miałem tak przy moim p90. Po 3 dniach dławił się i musiałem znów naładować baterie. Tak więc zainwestuj w Li-Po. Jeżeli chcesz żeby kałach strzelał szybko weź 11V np. tą http://allegro.pl/akumulator-li-po-redox-11-1v-1300-20c-li-pol-i2208503838.html Sam używam i dobrze się sprawuję.

PS. Li-Po jak już słyszysz, że się wyczerpuje jak najszybciej ładuj, bo akumulator padnie i już będzie po nim.
PS2. Trzeba dokupić jeszcze przejściówkę, a to nie są duże koszta.
Gecko
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Pią Mar 16, 2012 08:19 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dobra, Doggy, kup okulary Uvex IVO albo gogle ESS NVG. Te z tajwana to chińszczyzna bez atestu. Kamizelka taktyczna raczej Ci się nie przyda, póki nie będziesz miał większej ilości magów. Ta z linku to chinol, rozpadnie sie szybko i jest niewygodna. Miałem, odradzam. Rozejrzyj się po ofercie MIWO, PS Tactical Gear, Flyye, Pantac. Kup od razu coś modułowego. Naprawdę, tego jest strasznie dużo. Polecam rozbudowane chest riggi, wpakujesz dużo, a plecy masz wolne i możesz wygodnie nosić plecak. Na przykład R.A.C.K., Rhodesian Recon Vest (RRV), czy TAJ z MIWO Lubliniec. Kosztują one około 200 zł. Do tego za 150-200 zł ładownice i masz porządny sprzęt Oczko

Co do baterii, przejdź się do modelarskiego, kup modelarskie LiPo, do CM28 lepiej kup porządne LiPo 7.4v, to jest odpowiednik NiMh/NiCd 9.6, nawet trochę mocniejsze są. Zmien wtyczki na batce i w replice na T-Connector
Dumb4ss
Stary Headcrab

Xfire: fokker1337
PostWysłany: Pią Mar 16, 2012 17:04 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Pierwsza zasada, nie oszczędzaj na ochronę oczu. Kup porządne, markowe gogle albo okulary, żadne chińskie noname.

Sprzęt typu kamizelka jako wolny strzelec dobieraj wedle uznania, albo wybierz konkretny ekwipunek jaki chcesz skompletować. Moja nowa grupa wymaga ode mnie sprzętu marines'owego w woodlandzie (starym, zwykłym. Nie marpat), tutaj też lepiej unikać chinioli i iść w kierunku znanych producentów, albo nawet kontraktowego sprzętu. Wiadomo, trochę się to ceni...

A jeżeli chodzi o żywotność baterii... Dobra bateria dobrej marki, dobre wtyki (T-Connector / Deans, to samo.), dobra ładowarka. Przede wszystkim dobra ładowarka. Baterie należy rozładować do końca i trzymać rozładowane przez dłuższe okresy bez użytkowania. Pamiętaj o formacie nowych ogniw.

Jeżeli zaczynasz zabawę, odradzam LiPo. Wymagają one trochę troski, a skutki zaniedbania mogą być fatalne.

SzasZ napisał:
kolejny zadowolony klient (ja). polecam mixona wysyła świetne odbyty ;].
Gecko
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Pią Mar 16, 2012 18:26 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Co do LiPo i troski - jak dla mnie mit. Jak nie jesteś upośledzony to nic nie zepsujesz -,-'
Naprawdę, pilnowanie, żeby się nie rozładowała i unikanie spięć to taka trudna sztuka?
Doggy!
Młody Headcrab

PostWysłany: Pią Mar 16, 2012 18:50 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dzięki Wam wielkie za pomoc Uśmiechnięty A propo tych kamizelek: polecacie jakieś konkretne modele tudzież marki?

Młody Headcrab

PostWysłany: Nie Mar 18, 2012 20:53 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Pozwólcie, że temat z leksza podkopię. Co myślicie o Bolle Cobra? (www.specszop.pl/product_info.php?cPath=104_44_168&products_id=7464&name=Bolle_Safety_-_Okulary_Ochronne_-_COBRA_-_Clear_-_COBFSPSI)

Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Nie Mar 18, 2012 21:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Doggy! napisał:
Pozwólcie, że temat z leksza podkopię. Co myślicie o Bolle Cobra? (www.specszop.pl/product_info.php?cPath=104_44_168&products_id=7464&name=Bolle_Safety_-_Okulary_Ochronne_-_COBRA_-_Clear_-_COBFSPSI)

Ni to gogle, ni to okulary. Mam dość podobne Bolle, X90PSI i parują jak cholera. Do tego uciskają. Polecane gogle przeze mnie to Arena Flakjak (świetne, wygodne, nie parujące, ale duże i bez hełmu/kasku możesz groteskowo wyglądać, oraz są troszku drogie, 100zł+), ESS NVG (równie wytrzymałe, też wygodnie i nie parują, do tego mniejsze i tanie). A z okularów to Uvex IVO, Peltor Tora i ESS ICE. Okulary lepiej przymierzyć, gdyż muszą one pasować do głowy, żeby kulka nie wpadła ci pod szkiełko, więc musisz sobie znaleźć pasujący model.
Ja miałem Flakjaki, teraz biegam w ESS NVG i planuję kupić ESS ICE.
Doggy!
Młody Headcrab

PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 19:07 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zdecyduję się na te Uvexy, jak radziłeś D: Teraz tylko lepiej brać zwykłe z zausznikami, czy też z gumką? Brałbym te drugie, ale martwi mnie szerokość tej gumki...

Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 19:10 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja wolę z nausznikami, bo gumka w okularach wg mnie nie jest najszczęścilwszym rozwiązaniem
Doggy!
Młody Headcrab

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2012 17:24 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Znalazłem ofertę kupna Colta 1911 0.45 MEU firmy Army za 250 zł. Miał ktoś z tym kontakt? Jest to cokolwiek warte? I czy istnieje możliwość, jakbym chciał wykorzystać go w rekonstrukcji IIWŚ, zmienić mu body na starsze?

Swoją drogą, jak już napisałem, to chciałem Wam serdecznie podziękować za pomoc w doborze okularów, zwłaszcza Tobie Gecko :* Byłem się z kumplami postrzelać, nic nie paruje i nawet nie czuć, by miało się cokolwiek na nosie Bardzo szczęśliwy

Headcrab wyjadacz

Steam ID: Antyobywatel

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2012 18:01 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jeszcze nie widziałem żeby okulary parowały jeśli się nie wchodzi z minus 30 do zatłoczonego autobusu. Język

Gecko
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2012 15:00 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Doggy! napisał:
Znalazłem ofertę kupna Colta 1911 0.45 MEU firmy Army za 250 zł. Miał ktoś z tym kontakt? Jest to cokolwiek warte? I czy istnieje możliwość, jakbym chciał wykorzystać go w rekonstrukcji IIWŚ, zmienić mu body na starsze?

Swoją drogą, jak już napisałem, to chciałem Wam serdecznie podziękować za pomoc w doborze okularów, zwłaszcza Tobie Gecko :* Byłem się z kumplami postrzelać, nic nie paruje i nawet nie czuć, by miało się cokolwiek na nosie Bardzo szczęśliwy

1911ki Army są spoko, bardzo przyzwoite chinole, jest to kopia Tokyo Marui, więc pasuja wszystkie części do TM, a wszelkich konwersji do nich jest do groma, szczegolnie za granica. Także warto brać, dobro sa tez najnowsze serie 1911A1 od Bella.
Trek
Dojrzały Headcrab

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2012 21:58 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

MEU SOC użyty do rekonstrukcji IIWŚ?
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat