Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

nowy headcrab.pl Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Magpie
Gonarch

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 12:20 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Skoro temat znów jest na topie, zakładam ten wątek.
Tak, plany modernizacji Headcraba znów odżyły. Ale tu prośba do Was, użytkowników. Wypowiedzcie się konkretnie czego oczekujecie po nowym forum i nowej stronie głównej, co byście chcieli zobaczyć, z czego korzystać, jakie widzielibyście nowe działy na forum itp. Oczywiście mamy swoją koncepcję, ale vox populi - vox Dei, zapraszam więc wszystkich do podzielenia się sugestiami i propozycjami.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Pieróg
Stary Headcrab
Ostrzeżenia: 2

Steam ID: rozpierog

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 12:35 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Chyba najważniejsze co może być to przeniesienie się na jakiś nowy skrypt, odświeżenie wyglądu całego forum, jak i strony głównej, więcej osób od newsów tak żeby Zwieracz sam się nie uwijał z newsami. Przycisk zgłoś, ale to chyba przyjdzie z nowym skryptem, podobnie jak obsługa tapatalka. Nowe działy, Dota i CS to coś na czym powinniśmy się teraz skupić, ponieważ tak też robi Valve, można by też zadbać o większa integracje z Borealisem, ponieważ oni zrobili swoje własne forum, tak jakby nie mieli miejsca tutaj, przez co społeczność się dzieli, a nasze forum umiera. Zaostrzenie zasad na forum też było by dobre, warny niech będą warnami, a nie tak jak teraz jest że prosi się kogoś 10 razy o uspokojenie się, po czym i tak nic się nie robi. Na Headcrabie zostały tylko i wyłącznie osoby interesujące się Half-lifem, bo takie wrażenie sprawia nasze forum, dlatego przydał by się napływ nowych użytkowników którzy by obudzili tematy o Team Fortress, i innych grach, bo w nich dzieję się dużo, ale nikogo u nas to nie interesuje, ogólnie forum przestało być forum graczy, przyjęliśmy bardziej formę rodziny, bardzo zamkniętej na nowych członków rodziny, nie oszukujmy się jedynie 2 osoby doszły przez ostatni rok czy nawet dwa na nasze forum i zostały na dłużej. Powinniśmy być bardziej otwartą społecznością która wita otwartymi rękoma nowego a nie zaczyna go wyzywać zanim coś zdąży napisać. I nie mówcie że to zależy tylko od nas, bo wystarczy tylko wlepiać warny za nie miłe zachowanie wobec nowych i zaraz będzie spokój.

A no i wymagane uzupełnienie steamid przy rejestracji oraz zrobienie go klikalnego, bo to co teraz jest to nie śmieszny żart.

Headcrab wyjadacz

Steam ID: Sion[PL]

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 12:53 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Pieróg wymienił najważniejsze rzeczy, ale dorzucę swoje. Przede wszystkim jest nam potrzebny nowy skrypt forum, odświeżenie szaty graficznej strony, (nie powinno być problemem, biorąc pod uwagę ile osób na tym forum interesuje się grafiką).

Z rzeczy ogólnych: HC owszem jest centrum platformy Steam, ale nie przeszkadza to, żebyśmy się stali forum dotyczącym całej sceny gier komputerowych, ze specjalizacją w Steamie i Valve.

Ważne jest jeszcze, że jeśli chcemy zachęcić większą liczbę osób do dołączenia do naszej społeczności, to należy rozszerzyć dział newsów, przywrócić dział poradników. Rozkręcić nasz Crabcast, który był genialnym pomysłem, ale nie wiadomo co się z nim stało.

Należy też postawić jakiś znaczny nacisk na nowe gry i projekty Valve. My ciągle trzymamy się: HL, TF2 trochę też Portala, ale tylko jedna z tych gier jest "aktywna" i ludzie ciągle w nią grają i komentują (a to tylko i wyłącznie dlatego, że jest F2P i Valve wydaje ciągłe updajty).

Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz: potrzebujemy kogoś kto będzie w stanie przyjąć tą "rewolucję" na własne barki. Bez żadnej osoby, która będzie tym koordynować pomysł upadnie, a my wrócimy do swoich nor...
paint
Stary Headcrab

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 14:34 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jedyne czego bym chciał, to żeby nowe forum, skrypt, czy co tam szykujecie było równie szybkie w działaniu. Moglibyście zostać przy ciemnej kolorystyce. Lepiej się czyta w nocy, nie razi oczu itd.

Co do nowych headcrabów, to po prostu zapraszajcie znajomych, z którymi gracie online. Ja nie gram, więc nie zapraszam.

Co do czepialstwa nowych, to już niestety wina narodowa każdego z nas. Nowi się panoszą, starzy się frustrują- taka sytuacja. Smutny

Pierwsze słyszę o crabcaście. Ciekawy pomysł. Uśmiechnięty
Spaqin
Headcrab wyjadacz

Steam ID: spagin1
Xfire: spagin
PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 15:14 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jeśli nowy skrypt to taki, który byłby obsługiwany przez Tapatalka.
Dział dla Doty, może? Dla CSa już jest niby, ale nikt się nie interesuje GO. Z drugiej strony gdyby Dota była popularniejsza na tym forum, to i by miała swój aktywny temat w Pozostałych grach, nieprawdaż?

>no tutorial
>for the first 200 times, you fail horribly
>then you get a slight idea how it works
>in free time you watch others do it professionally

Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
galaretka007
Dojrzały Headcrab
Ostrzeżenia: 1

Steam ID: playowiec

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 15:31 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No i nie tylko przez Tapatalka ale też przez Board Express Oczko
IMO przydałby się™ dział‚ poświęcony promocjom. Dany przeceniony tytuł, moglibyśmy komentować, dyskutować i zachęcać potencjalnych kupców do kupna, aby mieć kolegów do grania. Oczko
Albo takie mini-recenzje ukazują…ce za i przeciw kupnie danego egzemplarza.
Oczywiście na stronie głównej.

Spaqin napisał:
Jeśli nowy skrypt to taki, który byłby obsługiwany przez Tapatalka.
Dział dla Doty, może? Dla CSa już jest niby, ale nikt się nie interesuje GO. Z drugiej strony gdyby Dota była popularniejsza na tym forum, to i by miała swój aktywny temat w Pozostałych grach, nieprawdaż?

Tak nieprawdaż, ale dlatego, że sami nie zadbaliśmy o to, żeby ten temat się rozwijał. Ja osobiście lubię Dota 2 i żałuję, że tutaj nie ma aktywnego tematu. Te forum troszeczke przypomina mi kółeczko wzajemnej adoracji. Język Bez obrazy nikogo nie chce urazić, tylko chcę ukazać, że troszeczkę zamknęliśmy się w kloszu.

Headcrab wyjadacz

Steam ID: Pan Zwieracz
Xfire: srajer
PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 16:20 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wygląd to moim zdaniem najmniej ważna sprawa, ale jak chcecie odświeżać wizerunek to proszę bardzo. Skrypt forum mógłby być nowszy to fakt.

Co to jest Tapatalk?

Najważniejsze są świeże, aktualne treści. Przecież na portalu wszystkie teksty są z przed 5 lat? ;D
Newsy na głównej o Dota 2 i CS:GO, bo to teraz jest na topie. Ale to musi pisać ktoś kto się na tym zna. Tak samo jakieś felietony czy poradniki (do postaci w Dota).
Promocje na Steam to imo prościej śledzić ze steamowego twittera Język

Nie ma co szaleć, bo skoro teraz nie ma komu pisać czegokolwiek, to z poszerzonym materiałem tym bardziej.

mikoREAL
Świeży Headcrab

Steam ID: carmageddon47
Xfire: mikoreal123
PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 16:23 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Spaqin napisał:

Skoro Headcrab zajmuje się Valve to powinien się znaleźć dział każdej z tych gier. Czemu twierdzisz, że nikt się CS'em GO nie interesuje ? Także się tacy znajdą.

To czego oczekuje to nowej odsłony forum i strony (w sensie uporządkowanie, dopełnienie artykułów i nowe layouty), ogarniętej administracji zajmującej się jak najdłużej witryną oraz wprowadzenie kilku nowinek, które także by przyciągnęły nowych użytkowników (a może nawet tych starych).

Cóż, czekam na jakiś postęp. Jeżeli administracja będzie chciała pomocnej ręki w czymś to takową mogę zaoferować.
Death.Korp
Świeży Headcrab

Steam ID: 76561198001562054

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 16:35 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Na Headcrabie jestem już dosyć długo. Moje wcześniejsze konto prawdopodobnie przepadła. Albo zostało usunięte albo zwyczajnie źle wpisuję pasy. Ale ja nie o tym.

Chętnie zobaczyłbym nowy wygląd forum. To, ładne i klimatyczne, niestety mi się przejadło. Nie możemy cały czas stać w miejscu. Trzeba coś zmienić.

Jak już ludzie pisali wcześniej, forum może być kojarzone tylko z HL'em i TF2. Osobiście, rozwinąłbym scenę innych gier. Założę się, że znajdzie się ktoś, kto byłby na tyle ogarnięty by popchnąć do przodu dział z jakimś tytułem od Valve i nie tylko. Widzę to tak, że np. dwie osoby, sprawują pieczę nad działem Dota, CS lub TF2. Zajmują się nowinkami, poradnikami, luźną dyskusją czy co to tam się jeszcze wymyśli. Coś na kształt moderacji ale z uprawnieniami nie wykraczającymi poza dany dział.

Headcrab.pl to rodzina... Ma to swoje dobre i złe strony. Plusem jest to, że każdy mniej więcej się zna. Można sobie pozwolić na luźniejszą atmosferę i na jakieś żarty. Tyle, że gdy pojawi się nowy użytkownik, to raczej spotka go chłodne powitanie jeśli nawet nie wrogość. W dodatku, gdy ta osoba ma mniej niż przykładowo 14 lat, styl jego pisania jest widoczny, jego życie na forum nie będzie zbyt długie. Każdy wie o co chodzi. Z mojej perspektywy wygląda to tak, że nie każdy musi być super ogarem, znającym się na wszystkim. Ale nie wypada traktować wszystkich nowych z buta. Nawet jeśli są młodsi i swoje myśli wyrażają nieco inaczej.

Stare tematy i działy odpowiednio bym edytował/odświeżył/przeniósł do archiwum.

Powołałbym jednego, lub dwóch moderatorów zajmujących się ortografią. Nie mówię, że na Headcrabie są analfabeci, ale jak widzę, jak ktoś zaczyna zdanie z małej litery, lub tematy są źle napisane, nóż w kieszeni mi się otwiera. Ale to tylko moje własne zdanie.

Dojrzały Headcrab

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 16:42 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

zwieracz napisał:

Co to jest Tapatalk?

Promocje na Steam to imo prościej śledzić ze steamowego twittera Język

Tapatalk i Board Express - są to programy które obsługują forum z poziomu komórki. Tapatalk jest na Androida, Board Express jest na WP. Jest o wiele wygodniejsze i szybsze, śledzenia forum na komórce. Po pierwsze mniej zżera, pakietu, jest bardziej prosty interface itp.
A co do promocji rozumiem, że można śledzić, nawet stronę cheapshark.com, gdzie można tam z rożnych sklepów, wychwytać jakąś fajną promocję lepszą niż na steam (z DRM steam). Ale do czego zmierzam? A do tego, że nie wszyscy graliśmy we wszystkie gry. A jeśli ktoś jest łowcą okazji, to chciałby się dowiedzieć trochę info na temat danej gry która jest w promocji. Coś a'la mini recenzje, opinie (jak zwał tak zwał) do pełniaków na pierwszej stronie z CD-Action.

Headcrab wyjadacz

Steam ID: spagin1
Xfire: spagin
PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 16:44 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

mikoREAL napisał:

Skoro Headcrab zajmuje się Valve to powinien się znaleźć dział każdej z tych gier. Czemu twierdzisz, że nikt się CS'em GO nie interesuje ? Także się tacy znajdą.

W zasadzie brakuje tylko działu dla Doty (należałoby jedynie uaktualnić opis działu dla Counter-Strike'a), ale jak widać, nie panuje tu zbyt wielkie zainteresowanie nią, ani CSGO. Napisałem już wcześniej, że gdyby było więcej chętnych, znalazłby się także już odpowiedni wątek dla gry w celu prowadzenia jakiejś dyskusji.
Możesz powiedzieć, że gdyby był jednak dział dostępny, to by się jednak dyskusja znalazła. Możliwe. Można spróbować. Nie wróżę jednak temu pomysłowi zbyt wiele sukcesu, choć z drugiej strony jakoś to forum ożywić trzeba.

@galaretka - a czy Board Express nie jest po prostu nieoficjalnym portem Tapatalka na WP? Nieszczególnie polubiłem jego interfejs i po prostu zmieniłem system parę minut po instalacji, ale wydaje mi się, że to po prostu coś w rodzaju portu.

>no tutorial
>for the first 200 times, you fail horribly
>then you get a slight idea how it works
>in free time you watch others do it professionally

galaretka007
Dojrzały Headcrab

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 16:58 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Myślę, że Dota 2 napędzi trochę te forum...

@spaqin Może i port, dokładnie nie powiem Ci już. Po prostu a'la Tapatalk dostępny na WP. Zmieniłeś system parę minut po instalacji? Czyżby HD2?

Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 4

Xfire: OSZCZĘDZAM RAM
PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 16:59 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dużo to tutaj do powiedzenia nie mam, ale miło byłoby wprowadzić na forum jakiś mini shoutbox czy jak to tam się zwało Język
Dav
Fast headcrab
Ostrzeżenia: 2

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 17:16 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

flandrowa napisał:
Dużo to tutaj do powiedzenia nie mam, ale miło byłoby wprowadzić na forum jakiś mini shoutbox czy jak to tam się zwało Język

No i po co to komu? Temat SB przewija się od początków istnienia HC i zawsze był odrzucany. Wg mnie słusznie.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Kriss
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 4

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 17:28 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dav napisał:
flandrowa napisał:

No i po co to komu? Temat SB przewija się od początków istnienia HC i zawsze był odrzucany. Wg mnie słusznie.

Mamy dyskusje luźne i pytania, zdecydowana większość tutaj ma Steam i kontakt z tym z kim komunikować się chce.
No i jest jeszcze grupowy czat na Steam...

SB jest jak kampania w Battlefieldzie, może być ale na jaką cholerę skoro przeznaczone nań środki mogą zostać lepiej wykorzystane?
Kalin
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 3

Steam ID: Kalin1223
Xfire: to frajer!
PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 17:35 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Opcja samowarnowania. Chciałbym sobie dać warna za wpisy łamiące regulamin (w szczególności punkt 3).
Oczywiście teraz wmówicie mi, że znowu go złamałem i dostane warna za złamanie punktu 3 regulaminu, bo nic nie wnoszę.
A może ja chce samowarnowania i inni też?
Joz
Kopfkrabbe

Steam ID: sc.com/id/joz

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 17:38 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

flandrowa napisał:
Kategoryczne nie. Shoutboxy zazwyczaj przyczynają się do jeszcze większej śmierci forum. Taką formę u nas przyjmują tematy: "Wylej swoją frustrację" i "Dyskusje luźne".
Kalin napisał:
Opcja samowarnowania. Chciałbym sobie dać warna za wpisy łamiące regulamin (w szczególności punkt 3).
Oczywiście teraz wmówicie mi, że znowu go złamałem i dostane warna za złamanie punktu 3 regulaminu, bo nic nie wnoszę.
A może ja chce samowarnowania i inni też?

Lepiej nie łamać regulaminu. Oszczędzasz robotę sobie i moderacji.
Ecto
Headcrab wyjadacz

Steam ID: Ecto1703

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 18:00 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wspaniale!
Byc moze nareszcie czas na jakies zmiany? Forum przyjemnie zawrzalo. Ja proponuję tak:

- Stworzyc nowe dzialy specjalnie przeznaczone dla DOTY 2 oraz CSGO, moze jakis do dyskusji na temat nadcodzacej konsoli Valve? W dzialach tych nadac swiezych moderatorow, ktorzy wspieraliby i starsza gwardie, sami rozumiecie. Odwalaja oni kawal dobrej roboty, ale chyba przydaloby sie ich wiecej.
- Moze nowa szata bylaby ok, ale potrzebowalibysmy chetnych ktorzy tego nie spartola a i jesnoczesnie nie beda narzekac jacy to oni nie sa pokrzywdzeni.
- Nie chcecie pomyslec o jakims serwerze do CSGO? Ten sourcowy niby stal odlogiem, ae na poczatku wrecz przeciwnie. A CSGO ma wlasnie nic innego jak swoje poczatki!
- Okazmy nieco wiecej szacunku nowym i niedoswiadczonym, a mniej piratom.
- Moze wieksza dyscyplina jesli chodzi o offtopic. To prawda ze nie mamy o czym gadac, ale sytuacja w ktorej temat o TF2 na dwie strony zmienia sie w circlejerk o linuksie jest nie do pomyslenia.
- Shoutbox to nie taki fatalny pomysl. Jesli jeden z drugim chce sobie ponarzekac na 'gimbaze' moze niech faktycznie robi to tam? A tapatalk chyba nie warto, forum wyglada i dziala naprawde w porzadku, przynajmniej na androidzie, chyba ze macie inne doświadczenia.
- I wreszcie IMO rzecz najwazniejsza: skoro qam nie ma juz udzialu forum, usystematyzujmy juz oficjalnie role Classica jako head admina. Nie wiem jak Wy, ale ja sie o niej dowiedzialem wczoraj...

To tyle na razie z tego co mi do glowy przyszlo. Wybaczcie interpunkcje, pisze ze smartfona.

Ożywmy wreszcie forum. Niech zyje rewolucja Uśmiechnięty

Ostatnio zmieniony przez Ecto dnia Pon Lut 25, 2013 18:33, w całości zmieniany 2 razy
Jarno
Świeży Headcrab

Steam ID: 76561197985504455

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 18:03 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja bym proponował iść w coś podobnego do facepunch.com Chodzi mi o silnik forum. Jest szybki, ładny i funkcjonalny.
Co do kolorystyki, to zawsze można zrobić 2 wersje Uśmiechnięty

W sumie samą konstrukcję działów też moglibyśmy zgapić od FP

Headcrab pod napięciem

Steam ID: elektryk91
Xfire: wywalcie tą rubrykę bo Woozie tak każe!
PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 18:07 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

SMF2 ma tapatalkowy plugin oraz ma wbudowany tryb na telefony. Ma też API które pozwala na wygodne łączenie go z innymi skryptami.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat