Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Czy wy tez tak macie? , jak to naprawic? Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Zenon57689
Świeży Headcrab

Steam ID: Zenon57689

PostWysłany: Sob Lip 18, 2015 20:19 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Witam mam od dawna pewien problem. Kupiłem sobie antologie half-life na steam, mam ten błąd długo, z dwa lata (zaraz po kupnie i uruchomieniu gry) jednak zignorowałem ten błąd bo myślałem ze każdy tak ma. Jak uruchamiam te grę to tak jakby nie działa mi steam, choć jest nadal włączony. Po prostu nie mogę robić screenshotów, skrót klawiszowy SHIFT + TAB tez nie działa. Wy tez tak macie? może wiecie jak to naprawić?
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
DantePL
Młody Headcrab

Steam ID: }Dante{

PostWysłany: Nie Lip 19, 2015 14:26 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Hm,

a jaki masz sterownik ekranu, czyli renderer wybrany w opcjach Video już w grze? Bo mi na OpenGL Shift+Tab działa jak należy ale na Software już nie.

Świeży Headcrab

PostWysłany: Nie Lip 19, 2015 18:50 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

DantePL napisał:
Hm,

a jaki masz sterownik ekranu, czyli renderer wybrany w opcjach Video już w grze? Bo mi na OpenGL Shift+Tab działa jak należy ale na Software już nie.

No to chyba juz wiem w czym problem. Moj laptop nie radzi sobie za dobrze z OpenGL wiec ustawilem Software
DantePL
Młody Headcrab

PostWysłany: Nie Lip 19, 2015 19:45 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Pytanie może i podstawowe ale czy masz najnowsze sterowniki? OpenGL to standard stary jak świat, więc wydaje mi się, że powinien działać na absolutnie każdym sprzęcie. Szczególnie w grze z 1998r.

Świeży Headcrab

PostWysłany: Sro Lip 22, 2015 14:18 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

DantePL napisał:
Pytanie może i podstawowe ale czy masz najnowsze sterowniki? OpenGL to standard stary jak świat, więc wydaje mi się, że powinien działać na absolutnie każdym sprzęcie. Szczególnie w grze z 1998r.
Mam wersje 1.1 , szukałem skąd pobrać nowsza wersje, ale na jedynej zaufanej stronie gdy chce ją pobrać to mi error wyskakuje.
Zenon57689
Świeży Headcrab

PostWysłany: Sro Lip 22, 2015 14:18 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

DantePL napisał:
Mam wersje 1.1 , szukałem skąd pobrać nowsza wersje, ale na jedynej zaufanej stronie gdy chce ją pobrać to mi error wyskakuje. I się nie dziwie ze mi się tak zacina w tej wersji bo z tego co widzę została ona wydana w 1992, zna ktoś może stronę z updatem ?
DantePL
Młody Headcrab

PostWysłany: Sro Lip 22, 2015 17:42 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kod:
Wymagania HL1:
Direct3D 7
OpenGL   2.1

Za: https://www.opengl.org/wiki/Getting_Started#Downloading_OpenGL

Kod:
In all three major desktop platforms (Linux, MacOS X, and Windows), OpenGL more or less comes with the system. However, you will need to ensure that you have downloaded and installed a recent driver for your graphics hardware.
Without drivers, you will default to a software version of OpenGL 1.1 (on Win98, ME, and 2000), a Direct3D wrapper that supports OpenGL 1.1 (WinXP), or a Direct3D wrapper that supports OpenGL 1.1 (Windows Vista and Windows 7). None of these options are particularly fast, so installing drivers is always a good idea.

Przyjmując, że nie masz prehistorycznego laptopa musisz po prostu zainstalować sterowniki do karty graficznej (Ati/AMD, Nvidia, Intel, S3). Czy to zintegrowanej czy też dedykowanej.

Nie ma sterowników OpenGL jako takich do pobrania. Jest to standard używany przez wszystkich producentów kart graficznych. Pobrać można różne narzędzia OpenGL ale to już inna rzecz. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 2

PostWysłany: Sro Lip 22, 2015 20:11 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

DantePL napisał:

Nie ma sterowników OpenGL jako takich do pobrania. Jest to standard używany przez wszystkich producentów kart graficznych. Pobrać można różne narzędzia OpenGL ale to już inna rzecz. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

Sterowników DirectX też nie ma (można jedynie pobrać biblioteki).
A wsparcie OpenGL-a zależy od sterowników do karty graficznej.
Zenon57689
Świeży Headcrab

PostWysłany: Sro Lip 22, 2015 23:18 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zaktualizowałem sobie OpenGl Teraz mam 2.0 i działa dobrze. Tylko nadal mi nie działa steam :/
DantePL
Młody Headcrab

PostWysłany: Czw Lip 23, 2015 00:09 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A na 100% wybrałeś w grze renderer OpenGL w ustawieniach Video w grze?
Jeżeli tak, to może kwestia wersji. Wymagana (przynajmniej do BlueShift) jest wersja 2.1. Może to ma jakieś znaczenie. Tak czy siak akurat w przypadku HL1 niewiele tracisz (chyba?) na tym, że Steam nie wyskakuje poprzez Shift+Tab.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat